15 věcí, kterými si přestanete ubližovat

30.12.2013 18:20
⦁ Přestaňte utíkat před svými problémy - Před ničím nemůžete utéct navždy a věřte či nevěřte, čím déle od něčeho utíkáte , tím těžší tomu budete čelit. Výzvy a problémy k nám přicházejí z určitého důvodu a i když je někdy velmi obtížné jim čelit a vypořádat se s nimi, vždy jsou pro nás příležitostí, abychom se něco naučili a abychom se stali silnějšími a chytřejšími . A zároveň je tu jen málo jiných věcí, které nám dávají pocit takové svobody a naplnění, jak vyřešit něco, co nám tak dlouho způsobovalo utrpení .
⦁ Přestaňte klamat sami sebe i ostatní - Lhaní je jeden z největších hromadících se procesů. Začne to jako jednoduchá malá lež (možná iz důvodu, abychom někomu neublížili ) , ale velmi rychle se z toho stane zcela nová realita , kde největším důvodem, proč neříct pravdu, je strach, že budete mít reputaci lháře . Lžeme jiným, ale hlavně lžeme sami sobě zejména proto, abychom ochránili naše křehké ego . Možná i teď při čtení tohoto seznamu se budeme snažit klamat sami sebe, že nás se to netýká . Nezapomínejme, že naše minulost z nás udělala to , co jsme dnes, ale nijak nás nedefinuje , proto se kdykoliv můžeme rozhodnout a změnit na plně upřímných a věřte, že budete překvapeni, o kolik jednodušší se vám bude žít .
⦁ Nedovolte, aby vám strach z chyb zabránil dělat cokoli - Chyby pro nás bývaly velmi nepříjemnou zkušeností , ale nedovolte , aby vám strach z chyb zabránil pustit se do něco, co cítíte, že je pro vás to pravé . Učíme se právě z chyb a zároveň nezapomeňte, že ještě více se naučíte vystoupením z vaší komfortní zóny , pokud uděláte něco odlišného nebo nové .
⦁ Přestaňte se srovnávat s ostatními - Skoro všichni jsme měli nebo máme tendence se s někým srovnávat . Kolikrát jsme si řekli, jaké by to bylo žít někoho krásný život . Známé pořekadlo říká " Tráva vždy vypadá zelenější na druhé straně cesty " . Ať už je to opravdu tak nebo ne, jediná tráva , na kterou byste se měli soustředit, je ta pod vašima nohama . V okamžiku, kdy se přestanete srovnávat s ostatními a začnete se soustředit na své vlastní zkušenosti , najdete klid a štěstí v tom, jaký jste a motivaci změnit je tak, jaké bychom chtěli, aby byly.
⦁ Přestaňte žít pro něco, co bude někdy v budoucnosti - Ať už je to něco nepravidelné , například příchozí dovolená nebo stále jako důchod , žít pro něco, co bude až někde v budoucnu je výborné jen na to, abyste si zabránili žít právě tady a teď . Jediná jistá věc je , že už nebudete mladší, než jste teď, takže kdy je lepší, když ne teď hned ? Neznamená to , že přestanete se všemi plány do budoucna , neboť většinou jsou užitečné, ale že se budete soustředit hlavně na přítomnost a necháte budoucnost být takovou , jaká má být v době, kdy přijde .
⦁ Přestaňte se snažit o to, aby se lidé kvůli vám cítili vinni - Nikdo nemá rád nešťastných lidí , přesto mnozí z nás získali zlozvyk rozšiřovat pouze nespokojenost a nepříjemnosti . Je samozřejmě příjemné získat si přízeň a pozornost někoho jiného , avšak nic to nezmění na situaci, v níž se nacházíme . Akorát se na ni budeme více soustředit a tím se pro nás stane ještě horší , protože se s ní budeme stále více ztotožňovat . Přijměte cokoliv, co vás trápí a rozhodněte se z toho vyjít namísto toho, abyste se trápili všemi emocemi a rozhořčení , které z toho budou stále běžet .
 
https://www.evolucia-vedomia.me/wp-content/uploads/2013/12/22.jpg
⦁ Přestaňte žít v minulosti - Vaše minulost vás nedefinuje ať už se na ni díváte s radostí nebo byste některé věci nejraději zapomněli. A ať už je pro vás vzpomínání zábavou nebo utrpením , nakonec opravdu záleží jen na tom , co se děje v tomto okamžiku. Místo zabývání se srovnáváním sebe sama s jiným obdobím vašeho života, věnujte pozornost tomu momentu, který je právě teď .
⦁ Přestaňte věci nechávat na věčné zítra - Tento bod můžeme nazvat i " Přestaňte být líní " a toto dělávám nejčastěji. Lenost nás drží v pozadí mnohem více , než bychom často chtěli . Máte jen tento čas - tady a teď , rozhodněte se , že stále častěji začnete jednat a budete překvapeni, jak se z toho stane kontinuální proces . Stanete se více produktivní a brzy zjistíte, že toho můžete dělat mnohem víc, než jste si kdy představovali .
⦁ Přestaňte házet vinu na jiných - Často se cítíme jako oběti nějaké osoby nebo události a velmi často za své problémy viníme někoho nebo něco jiného . Občas nám to pomůže vyhnout se potížím s jinou osobou , ale nikdy nám to nepomůže zabránit obtížím v nás . Přestaňte tedy házet vinu na jiných a stáhněte svůj život do svých , rukou . Naučte se jak ho ovládat , jak se vyznat iv těch nejtěžších situacích a jak se z nich dostat, poučit a už je nemuset zažívat . Zjistíte, že mít kontrolu nad svou realitou není vůbec těžké .
⦁ Nenechte vaši minulost definovat vaše smýšlení o jiných - Váš kamarád vás možná před třemi lety nazval hlupákem , ale to neznamená, že ho tak musíte vidět i dnes. Používejte své vlastní vnitřní vedení , abyste zjistili zda se chcete obklopit určitými lidmi, ale nenechte minulost ovlivňovat toto vedení . Mnohdy je to velmi emotivní a obtížné, ale minulost je jen zavazadla , která nemá v současnosti žádnou váhu . Myslete na to , jak moc jste se v životě měnily a rostly a buďte otevření tomu , že stejná míra změn existuje iu jiných , namísto nedoporuceno jejich , proto, co se stalo .
⦁ Přestaňte si dělat očekávání před tím, než se něco děje - V našich představách se rádi túlam a častokrát si vymyslíme očekávání mnohem větší než je vůbec lidsky možné . Představivost je ale úžasná věc, posouvá vás k vašim cílům , mějte ale na paměti, že málokdy se věci odehrají přesně tak, jak byste si je představovali . Většinou se ty nejlepší věcí dějí tehdy , když je nejméně očekáváte , takže jaká je lepší cesta , jak jednoduše přestat očekávat . Žijte v tomto okamžiku a věci budou potom vypadat mnohem vzrušující .
⦁ Přestaňte hledat někoho perfektního - Nejenže je naše představa dokonalosti většinou nalinkovaný médii , ale stejně se velmi mění, proto je dost nemožné, že se vám ji někdy podaří setkat . Místo toho, abyste se soustředili na hledání někoho, kdo vás perfektně doplní , zaměřte se na to, co potřebujete udělat vy sami, abyste perfektně doplnily . Naše vztahy jsou jen prodloužením našeho vztahu sami k sobě , pokud jsme sami schopni být a cítit se dokonalí sami se sebou , vztah bude prodloužením této lásky s jinou osobou . Pokud se vzdáte této potřeby " dokonalosti " , budete mnohem více otevření spojit se a sdílet zkušenosti s kýmkoliv, kdo přijde do vašeho života a láska často přichází na těch nejméně očekávaných místech.
https://www.evolucia-vedomia.me/wp-content/uploads/2013/12/222.jpg
⦁ Přestaňte být někým, kým nejste - Ať už je to dopad všeobecného mínění nebo prostě někoho představy , kterou se snažíte splnit , sami sobě nikdy neuděláme laskavost, když se snažíme být někým jiným . I když tato přetvářka zvykne pracovat , abyste dosáhli , co jste chtěli, stane se to pro tu falešnou verzi vašeho Já . Soustřeďte se na pochopení a plné ztotožnění s tím, kdo opravdu jste a přinese vám to v životě mnohem více , než cokoliv uměle vytvořené .
⦁ Přestaňte sami sebe ubíjet - Některé osoby nám dokážou tak velmi ubližovat , ale neexistuje nic, co by nám ubližovalo více než my sami . Ať už jste nechali odejít vaši lásku ze střední , dali jste vítězní bod v nějaké hře nebo cokoli jiného, ​​nic z minulosti již nemá v současnosti váhu. Pokud si vyberete , že chcete tvořit nanovo tento okamžik namísto toho, abyste ho zneuctili věcmi, které jsou zcela irelevantní ve všech oblastech kromě vaší hlavy, bude to pro vás velmi osvobozující proces.
⦁ Přestaňte jen číst a začněte jednat - Knihy , články a citáty nám sice velmi pomáhají se rozpomenout se na to, co už dávno víme, ale je čas začít jednat. Nechte tyto zdroje , aby se staly vaší startovní čárou namísto toho, aby byly vaší pravidelně nutnou připomínkou .
 
 
 
 
 
 
Převzato z : https://www.evolucia-vedomia.me/

—————

Zpět