4 období než se rozhodneme pro změnu

09.02.2014 12:38

Kráčíme životem a vnímáme, že něco není v pořádku.  Máme se sice objektivně fajn, ale cítíme, že k pocitu štěstí a harmonie nesměřujeme.

Logická zdůvodnění hlavou, že je vše v pořádku nepomáhají. Vnitřní poctit nespokojenosti sílí… Víme, že musíme udělat změnu.
Jak dlouho nám bude trvat, než si připustíme pravdu a začneme jednat?

Jsou čtyři období, než se rozhodneme pro akci, pro změnu.

1) Uvědomění
Je to nejprve slabý hlas v našem srdci, který nám signalizuje, že něco není v pořádku. Naše ego a rozum umí používat nejrůznější finty jak tento zpočátku slabý hlas, který volá po změně umlčet. Straší nás: „ Nedělej změnu, bude to horší, nebudeš mít peníze, lepší práci nezískáš, nového partnera si nenajdeš“.Chlácholí nás: „ Nedělej změnu, není to zase až tak hrozné, máš docela dost peněz, druzí jsou na tom hůře, ta práce není zase tak hrozná, ostatní mají horšího partnera“.

2) Období prázdna, hledání odvahy
Já to vím, ale neřídím se tím. Vím co bych měl udělat, ale zatím to nedělám. Někdy dlouho odoláváme a potlačujeme onen slabý hlásek našeho srdce. Může to trvat týden, měsíc, rok či více…

3) Přiznání pravdy a změna
Pak to přijde. STOP, už takhle dál nechci nebo nemůžu a rozhoduji se pro změnu. Odmítám se nechat zastrašovat či chlácholit sám sebou. Udělám změnu například: „Začnu hledat novou práci, rozvedu se a najdu si nového partnera či začnu měnit cokoliv, co mi nevyhovuje“.

4) Cesta
Už není cesty zpět. Rozhodnutí jsem dlouho odkládal a nyní je čas pro změnu. Je na čase jednat.  Ať už je cesta jakákoliv, je lepší po ní kráčet, než prožívat období prázdna a hledání odvahy. Mnohdy se ukáže, že cesta či změna není tak těžká, jak jsme si mysleli.

Najděme v sobě vždy odvahu označit vše pravým jménem. Postavme se ke všem problémům čelem a řešme je ihned. Nebojme se pravdy a konfrontace. Žijme svůj život a nenechme se ničím a nikým zastrašovat. Je-li třeba, rozhodujme se rychle a svá rozhodnutí neměňme. Pomalá rozhodnutí či neustálé váhání a změny v rozhodnutích nás pouze vyčerpávají a nikam neposunují.

S úctou, láskou a úsměvem Vladimír

Zdroj: https://vladimirbohm.cz/

 

—————

Zpět