Chci být člověk...

26.12.2013 19:37

Já chci být člověk, toto je pro mně momentálně nejdůležitější zkušenost. Narodila jsem se jako člověk a toužím vědomě obsáhnout, o čem to je. Naplnit to. Když o tom píšu, chvěje se mi srdce. Vím, že je to správné a že mám co dělat.Chci dělat svoji práci, a vím, že když naplním toto poslání, tak půjdu dál. Toto jsou slova, která jsou o pokoře, víře , lásce, radosti. Je to odevzdat se cele Bože tvá vůle se staň a to je moment Projevení Duše. To všechno je jakási služba, nebo vědomé Ano. Přestávám se starat kde, kdy,co  a jak, ale projevuji, co teď vím a co mám teď v tuto chvíli.Vím, že jednou to dokážu a půjdu dál... kdo ví kam. Těším se na všechno, raduji se každičkou chvíli, každičký okamžik.

Uvědomění si této radosti ze všeho je to co chci, pomáhat druhým,ale tím nesobeckým a respektujícím projevem lásky, pochopením. Ne táhnout je někam, kde vůbec ještě nemají být, každý je tam kde právě je a to je důležité. to jsou ty vzácně silné-učící lekce. Důležité je pomáhat druhým vědomě prožít to, kde se momentálně lidé nacházejí. Tím, že se člověk začne těšit na všechno, když začne s radostí přijímat jít po této, či oné cestě, tak se prosvítí temná strana.Začnou se " dít zázraky".S každým člověkem si něco předám. S každým...Cíl je jeden.Být člověkem to je to pravé Mistrovství a umění velké jednoduchosti, prostoty, čistoty mysli. Tzv.klidový stav.Snažím se nesoudit, neposuzovat, nezařazovat, je to o ničem.

KAždý máme svoji jedinečnou formu projevu, osobnosti.Velikost, zralost, dospělost a moudrost nespočívá v tom, že se někde uzavřu do meditace, modlitby, mezi knihy, nebo mezi duchovní skupimu lidí, či budu jíst maso, nebo chodit v černém oblečení,ale zvládnout život, dospět v životě, to znamená obstát v maličkostech života, nerezignovat z blbostí druhých lidí, z nemoci dítěte, z nepochopení partnera, z podvodů, ze lží.Ale najít sílu udržet sebe ve stavu člověka s velkým Č.

Dělat úmyslně dobro je špatné, neboť se vrací opak. Ale špatně je i bránit se zlu.Je to vysilující a nesmyslné. nemůžeme se ubránit, pouze vyrábíme něco, proti čemu bychom bojovali a co vlastně ve skutečnosti neexistuje. Být pouze a jenom Být ve vlastním životě - nebránit se ničemu, být pouze sami sebou.

 

S láskou K.

—————

Zpět