Horoskop na období od 1.7.2013 do 8.7.2013

03.07.2013 20:47
V tomto týdnu stále působí Velký trigon mezi Jupiterem, Černou Lunou v Raku a Neptunem v Rybách a Saturnem ve Štíru (vysvětleno viz. níže). Dynamické aspekty od Urana a Pluta dávají do pohybu potenciál Velkého trigonu. Bez těchto aspektů by tento potenciál měl tendenci skončit v nečinnosti. Když je nám dobře, tak proč bychom něco dělali? Proto se bohužel v lidském životě objevuje tolik překážek, bolesti, smutku. Protože až tehdy (v bolesti a problému) jsme ochotni začít něco dělat a chceme se zase dostat do dobrého pocitu. Je to trochu krátkozraké. Můžete mít pocit, že se stále vše opakuje a běháte dokola a nebere to konce. Právě když se cítíte dobře, je dobré být aktivní, napnout všechny síly na kroky vpřed: na dávání, aktivování, povzbuzování druhých, být aktivním gejzírem štěstí pro ostatní.
Přesto i v tomto prožívání je potřeba být v bdělosti, aby gejzír vycházel ze srdce, ne z hlavy.
V tichosti se můžete podělit se o svůj gejzír štěstí tím, že pošlete své štěstí svým blízkým i ostatním lidem. Můžete si to představit jako paprsky světla, které z vás vycházejí a propojují se s druhými. Je dobré zůstat bez očekávání, nic od toho nečekat, jen dávejte.
Jupiter v konjunkci s Černou Lunou podporuje „léčení“ vnitřního dítěte. Mohou se vám vybavit zážitky z dětství a spojené s domovem, které je potřeba přijmout a poděkovat za ně. Pojmenováním pocitu, který ve vás tehdy událost spustila, je prvotním krokem před přijetím. Co mě tato situace naučila?
Tato konjunkce symbolizuje možnost upevnit, prohloubit si svou víru, důvěru nebo ji ztratit.
Jupiter ve spojení s Neptunem symbolizuje zvýšení citlivosti, vnímavosti a intuice. Zesiluje vliv snů, kdy se objevují silné sny, díky kterým pochopíte některé situace a své konání. Snadno se otevírá propojení mezi minulostí a přítomností, proto přichází „samy od sebe“ souvislosti a díky tomu dochází k pochopení a uvědomění. Pokud se vám objevují negativní sny, je to velká milost, protože vám postačí si prožít jen tyto sny a negativní vliv si nemusíte prožívat v realitě. Vždy ráno za sny poděkujte. Čím horší sen, tím větší vděčnost za milost. Důležitá je otevřenost a bdělost.
Harmonický aspekt mezi Jupiterem a Saturnem podporuje stavění nových základů, které je potřeba stavět krok za krokem s trpělivostí a s respektováním procesu. Vytváří se pevný niterný i vnější základ, o který se budete opírat dlouhodobě. Toto spojení Jupitera a Saturna podporuje ve hmotném světě k opravám nemovitostí, k prodeji, koupi, stavění domů.
Během tohoto týdne působí Slunce v kvadratuře s Uranem (28.6.-7.7.) – nečekané změny, velké výkyvy, nesoustředěnost. Vše bude jinak, než jste si naplánovali. Opatrně na silnicích, na zbytečné riskování. Objeví se nesoustředěnost. Slunce v opozici s Plutem (25.6.- 5.7.) symbolizuje skrytou moc; chce vládnout a za každou cenu se chce udržet u moci. V nitru se objeví „mocenské“pocity, které povedou buď k sebe-destrukci, či k touze ovládat druhé. Slunce osvětlí, vynese na světlo skrytou moc, jak v nás tak i ve světě. Příznivé aspekty Velkého trigonu (viz. minulý horoskop) podpoří pozitivní dopad.
Velmi silné působení má novoluní 8.7. v Raku, které nastává na sabiánském symbolu: Rozvinutí mnoho-vrstvých potencialit, vyplývajících z původního zárodku. Klíčová myšlenka: Nutkání života aktualizovat jedincův vrozený potenciál.Jinými slovy jde o růst člověka a zásahy vyšší moci, aby byla „upravena“ cesta, pokud neodpovídá využití potenciálu člověka. Silnými vnitřními prožitky se lze dotknout „nových„ vlastností své podstaty. Ve skutečnosti tyto vlastnosti jen uvnitř člověka zatím spaly.
Slunce v konjunkci s Lunou a Merkurem symbolizuje, že se mysl, která je nástrojem ega, dostává do splynutí s Boží jiskrou, Duší a pamětí těla.
Jsem velmi potěšena, že mé horoskopy se čtou i za hranicemi České země. Tak jak dostávám zpětné ohlasy, zjišťuji, jak daleko se mé horoskopy dostávají. Proto zasílám pozdrav do všech zemí, o kterých vím, kam mé horoskopy „dolétly“. Zdravím do Francie, Španělska, Itálie, Rakouska, Chorvatska, Slovenska, Německa, Guayany a Švédska.
Přeji vám všem krásné a požehnané léto, prostoupené zázraky.
S láskou Petra Nel
 
UPOZORNĚNÍ:
Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu. Zdroj: www.astrologiepetranel.cz. Autor článku: Petra Nel Smolová.
 

—————

Zpět