Horoskop na období od 17.2.2014 do 23.2.2014 - Petra Nel

17.02.2014 20:41

ČLOVĚK MÍNÍ, BŮH MĚNÍ.

Slunce 18. 2. v 19 hodin a 6 minut vstupuje do znamení Ryb.

Slunce se dostává do konjunkce s Neptunem. Mystický týden přinese milosti, rozpuštění, opuštění a odevzdání se. Přinese to zvýšenou citlivost, vnímavost, intuice, abstraktní vnímání a velmi živé sny.
Můžete zažívat hluboké prožitky v meditacích, procítění své duše a Ducha.

Tato konjunkce je v harmonickém aspektu na Vzestupný uzel. Je v podpoře, abyste se posunuli dál,nastává vývoj. Okolnosti budou probíhat tak, aby bylo uvedeno vše na správné místo. Prozřetelnost podpoří dary. Tam, kde je klam, přinese prozření. Zároveň se objeví zklamání, pokud žijete v nějaké iluzi či doměnce. Ztratíte/opustí vás, odevzdáte to, co k vám nepatří.

Pokud se chcete vyhnout realitě, začnete utíkat do nereálného světa fantazie a k alkoholu. Opatrně právě na alkohol, drogy, léky. V této době mají zesílený vliv.

O víkendu již začne působit harmonický aspekt od Jupitera na konjunkci. Otevřenost, optimismus a pravda se zaktivuje. Můžeme začít vidět smysl věcí, vrátí se k nám naděje. Slunce v trigonu na Jupitera působí až do 6.3. Najde se řešení, začne vše plynout s lehkostí a optimismem.

Slunce značí cestu, seberealizaci a nalezení, rozvíjení svého světla v sobě a ve svém životě.

 

Retrográdní Merkur se dostává do kvadratury se Saturnem: pesimistická mysl, která vidí jen překážky a komplikace. Pokušení mysli, které by zmařilo cestu Slunce. Důvěra, víra a odevzdání se hlubší podstatě bytí zaručuje podporu prozřetelnosti a napomáhání v naplnění vašich snů. Propadnutí mysli ukazuje propadnutí strachu, který brání v cestě světla.

3.2. Merkur vstupuje do Vodnáře a je stále retrográdní. Merkur ve Vodnáři mění se způsob přemýšlení – z pocitového přechází do Uranské vzdušné kvality, kde dává Merkuru široký prostor, aby se mohl v různých dimenzích času a prostoru projevit, uvědomit a poznat. Přirozeně má potřebu prozkoumávat minulost, aby z ní vytěžil nové objevy, které ovlivní budoucnost.

Mars v konjunkci s Uranem je velmi silné spojení, které se týká narozených v období 12. 1972 – 3. 1973 a 10. 1973 – 9. 1975.

Konjunkce velké síly, která se dá přirovnat k obrazu dýky nebo meče, do kterého udeří blesk, nebo že se stane vodičem elektrického proudu. Přináší to velký příliv energie, která se náročně zpracovává. Objevují se silné bolesti hlavy, nespavost, velké napětí, které může vyústit ve výbuch nálady, vzteku. Pokud se toto napětí potlačí, může vést až k úrazům a nehodám. Člověk v takovém napětí je v roztržitosti, nepozornosti, jedná zbrkle, nečekaně a riskatně.

Je to aspekt: Udělat rychlý, čistý řez rozhodnutí. Téma je Uran ve Vahách – Kde je moje svoboda a kde je svoboda druhých? Vymezení si své svobody a přestat být bez hranic a vymezení se ve vztazích. Uran ve Vahách je velká touha po nezávislém vztahu, žití vizionářských vztahů v respektování individuality každého a být respektován. Narození v tomto období se právě mohou setkat s tím, že někdo porušuje nebo nerespektuje jejich prostor, individualitu a jasně a rychle si v této době umí vymezit svůj prostor a odříznout vše, co nějak parazituje na jejich otevřenosti a vstřícnosti ke svobodě druhých. Odříznou se vztahy a přátelství, které nemají žádný posun a vývoj.
Právě tam, kde si necháváte zasahovat do svého prostoru, vzniká velké vnitřní napětí a tato konjunkce pomáhá udělat rázný a rozhodný krok, který může druhé hodně překvapit, protože nejsou na to zvyklí.

Sami sebe můžete překvapovat, co se ve vás začne objevovat a jaké vlastnosti se projeví. Ráznost!
Je dobré o této pozici vědět a uvolňovat napětí sportem, pohybem a minimalizovat riskování, rychlou jízdu autem. Bolesti hlavy budou na denním pořádku, protože příliv energie je velmi silný.
Tato konjunkce též symbolizuje nečekaná překvapení a rychlé změny. Zdravotně se mohou objevit teploty, horečky, záněty, řezné rány, úrazy a nehody. Tato konjunkce působí až do 31. 3. 2014.

Dostatek trpělivosti a důvěry.

Petra Nel Smolová

 

—————

Zpět