Horoskop na období od 25.2.2013 do 3.3.2013 Snadná cesta v sobě schovává pokušení

28.02.2013 17:39

 

 

Stíny

Slunce se odpoutává od Neptuna – nejasností a neuchopitelnosti, proto v tomto týdnu může dojít k pochopení toho, co bylo nejasné. Slunce se dostává do konjunkce s Chironem, což symbolizuje léčivou energii. V této době můžete zahojit „nezahojitelné“, pokud se dotknete nějakého vlastního emocionálního zranění, může se objevit proces léčby. Kým a čím? Buď vám přijdou do cesty lidé, kteří přinesou možnost léčení nebo se objeví přirozený proces sebeléčby. Jen je důležité se odevzdat s důvěrou v život. Slunce osvětlí Chirona v Rybách, a proto se může objevit otázka, čemu vlastně věřím? Jaká je má duchovní cesta? Mám nějaké poslání? Jaký mám vztah k Bohu?

Harmonický aspekt od Saturna podpoří stabilitu, pevnost, pracovitost a soustředěnost, která překoná nástrahy symbolizované kvadraturou od Jupitera, který vše zveličuje a zvětšuje nespokojenost. Tak to neberte tak vážně!

Tato kvadratura nepřeje k jednáním na úřadech, soudy, právníky, podepisování smluv. Je potřeba být bdělý. Můžete naletět podvodníkovi, snadná cesta vás svede ze správné cesty. Proto opatrně na velkolepé nabídky.

Saturn dohlédne na potřebnou moudrost a selský rozum. Snaha prohlédnout a přijít všemu na kloub se vám v tomto týdnu může podařit. Hluboký vhled, moudrost a zralost, která je získána pouze přes zkušenosti.

1.3.- 6.3. se Slunce dostává do konjunkce s retrográdním Merkurem, a tím začne pracovat rozum, potřeba porozumět, komunikovat. Jenže retrográdní Merkur v Rybách jaksi funguje nejasně, zmateně, proto myslí bude procházet zoufalství a zmatek. Neustálé kladení otázek: Proč? Tím se bude mysl ztrácet v představách, domněnkách, fantaziích. Vzniká nebezpečí, že se dostanete mimo kontakt s realitou. Proto nepodléhejte tolik rozumu a svým myšlenkám. Vždy se podívejte na své nohy a uvědomte si, co v dané chvíli konáte. Vědomě buďte v kontaktu s realitou. Harmonický aspekt Saturna k tomu napomáhá. Práce, zodpovědnost, praktičnost, přítomnost.

Mars v kvadratuře s Černou Lunou do 28.2. prověří fyzickou sílu, sklon k pocitu bezmocnosti – jak vůle, tak slabosti fyzické. Může se objevit odpor k agresivitě, fyzičnu. Tím pádem na druhé straně se nám ve světě více toto téma zviditelní. Bezmocnost vůči agresivitě druhých lidí. Agresivitě, zlobě, zlomyslnosti, zákeřnosti, vědomému poškození, okradení. A to vše způsobuje směr – způsob našeho myšlení. Mysl, která pokouší a nabádá k větší sobeckosti.

Mysl je nástrojem ega. Proč tolik kolem sebe kope? Protože se bojí, že ztratí vliv.
Rozhodnout se pro světlo, pro lásku, pro obětavost je jedinou cestou jak překonat „nástrahy temnoty z nitra, ale i vlivu z venku.“ Šiřte lásku, soucit, pozitivum, naději, mír. Pomozte světu zvládnout „temnotu duše, temnotu světa“, kterou v této době procházíme. Věřte!!!
Silné a harmonické postavení ve vodních znameních značí, že máme věřit a nechat se vést vlastními pocity a tím překonat negativní vliv mysli. Prožívám nebo myslím?

Retrográdní Saturn ve Štíru 19. 2. – 7. 7. 2013
Člověk zakouší smysl života na jeho nejzákladnějších úrovních bytí. Objevuje se velmi hluboký vhled, který pochází z vlastních osobních zkušeností. Neustále se žije na hranici sebezničení a znovuzrození. Vše se prožívá až na dřeň. Chvilková lákadla života ani v nejmenším člověka nenaplňují, a proto je nucen neustále se vracet ke svému středu. Hledat svou skutečnou podstatu sebe sama, věcí, událostí, vztahů. Rozpadne se vše, co již neplní funkci vývoje.
Důležitými tématy jsou moc, závislost, peníze, sexualita, transformace, podvědomí, smrt a znovuzrození – Fénix.
Tam, kde vám leží znamení Štíra ve vašem horoskopu, v jakém domě – oblasti života, pak ta si projde tématem viz výše uvedeném.

Pondělí
25.2.2013
Úplněk. Luna vstupuje do znamení Panny, do opozice se Sluncem, Neptunem, Chironem a kvadratury s Jupiterem. Panna si potřebuje udělat pořádek, jasno a analýzu. Proto se vše bude přehodnocovat, zkoumat a kritizovat. Plodnost Panny povede k potřebě nalezení výsledku. Jak mohu použít energii Ryb v každodennosti, v pracovní oblasti? K čemu mi vlastně je víra, emoce? Praktická Panna chce mít jasno, a když něco dělá, tak jí to musí být k užitku. Tím pádem se objeví náročnost. Zároveň praktické zapojení všeho, co se dá použít z energie Ryb.
Opatrně na hádavost.
Úterý
26.2.2013
Luna v opozici s Merkurem, Marsem symbolizuje rozpor mezi rozumem a citem, které přináší napětí a nervozitu. I dnes opatrně na hádavost. Dnes vstupuje Venuše do znamení Ryb a zintenzivní se citlivost. Dnes je potřeba využít svou sílu a překročit pochybnosti o sobě.
Středa
27.2.2013
Dopoledne využijte pracovitost a střízlivost k řešení povinností či problémů. Po 14 hodině Luna vstupuje do znamení Vah, do opozice s Uranem. Objeví se nečekané změny, napětí a nervozita. Opatrně na cestách. Harmonický aspekt na Jupitera přináší potřebu společnosti, zábavy a radosti.
Vše může vypadat optimističtěji.
Čtvrtek
28.2.2013
Touha po harmonii, klidu a pohodě. Bohužel dnes si klidu moc neužijete, je to akční den. Objeví se situace, které vás budou nutit rozhodnout se, jednat, být v pohybu.
Pátek
1.3.2013
Dnes si můžete vychutnat klid a soustředěnost. Jasně a cíleně se následuje svůj cíl, s pocitem klidu a s moudrosti. Po 19 hodině Luna vstupuje do znamení Štíra a vytváří harmonii s Venuší. Romantický večer.
Sobota
2.3.2013
Silně emocionální den, ale konstruktivní. Silné obsazení ve vodních znameních ukazuje na emocionální přetlak a je potřeaba s ním zacházet se zralostí a zodpovědností. Luna v konjunkci se Saturnem symbolizuje právě potřebu zralosti a překročení strachu z emocí, pocitů. Jsem emocionálně závislý na druhých nebo odmítám prožívání emocí k druhým ? Je potřeba překročit svůj strach a naučit se pracovat se svými emocemi.
Neděle
3.3.2013
Luna v harmonickém aspektu na Marse dává odolnost, rozhodnost, energii a schopnost překročit svůj vlastní stín. Tvořivý, akční den plný změn, intenzity a hloubky. Rozhodnutí.

S láskou Petra Nel
www.astrologiepetranel.cz

—————

Zpět