Horoskop na období od 30.12.2013 do 5.1.2014

29.12.2013 19:17
Narození Ježíšovo bylo historickou událostí velké důležitosti. Ale pokud by mělo stačit, že se Ježíš narodil před dvěma tisíci lety, proč Království Boží doposud na zemi nepřišlo? Války, chudoba, nemoci, to vše přece mělo zmizet… Skutečný žák ví, že o Vánocích se Kristus rodí ve světě, ve formě světla, tepla a života a připravuje tedy podmínky, aby se toto Božské dítě narodilo také v něm. Ano, jelikož si můžeme číst příběh narození Ježíše kolikrát chceme, můžeme zpívat „Narodil se Kristus Pán“, ale dokud se ovšem Kristus nezrodí v nás, tak to ničemu neposlouží. Je nyní na každém z nás pěstovat v sobě touhu, aby se Kristus zrodil v naší duši, a abychom se stali jako on, díky čemuž bude celá země jednou zalidněná Kristy! Tohle žádal Ježíš, když říkal: „Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší…“ Nuže, kde jsou – ty skutky větší než Ježíšovy? Ukažte mi je…   Pro některé je již Kristus zrozen, pro další se brzy zrodí… Vše záleží na vytvoření podmínek.“
Omraam Mikhael Aivanhov www.omraam.cz
Jak se vám podařilo o Vánocích nalézt v sobě Krista?
Slunce se dostalo do konjunkce s Merkurem a Plutem, toto postavení je velmi přerodové. Mysl se dostává do hloubky podstaty, kde se může přerodit. Objevují se hluboké, zasunuté mentální vzorce, přesvědčení, které v této době můžete vidět a tím změnit. Tím, že tato konjunkce je v kvadratuře Urana – změna, osvobození, předchází nečekané, překvapivé události. Dále je konjunkce v kvadratuře s Marsem a to vytváří tlak, konflikty, hádky a rozepře, které vynesou nevědomé postoje a myšlenky na povrch, až se budete divit, co v sobě vlastně máte. T – kvadratura z těchto pozic vytváří velký tlak a výbuchy emocí, zloby. Není jiné cesty než je Pravda. Vše, co se skrývá, tají, praskne jako vřed, aby konečně mohlo přijít vyčištění a následně zahojení.
Jupiter, který pomalu nastupuje v tomto týdnu do opozice s velkou konjunkcí v Kozorohu Slunce, Merkur a Pluto vytváří Velkou kvadraturu. To, co se musí stát, se stane. Nevyhnutelnost.
Zároveň Jupiter připomíná vytvoření natažení tětivy luku, hrot konjunkce je Slunce, Merkur a Pluto Jak bude využit, záleží na tom, jaký je váš záměr, víra, pravda, moudrost, štěstí. Jupiter je symbol štěstí, hojnosti, moudrosti, pravdy a víry. Tomu, čemu vnitřně věřím, to mi řidí život. A podle toho bude vystřelen šíp, a jaký cíl nalezne, záleží dle vašeho nastavení nitra.
Kdy k tomuto vystřelení dojde? Při novoluní 1. 1. 2014, v tento den Luna přichází do konjunkce se Sluncem, Merkurem, Plutem a celé Velké kvadratury. Novoluní je nový impuls, počátek.
Při všech aspektech, které v ten den jsou, by se to dalo nazvat: Výtrysk energie. Jestli bude pozitivní nebo destruktivní, záleží na vaší vnitřní pravdě. Ale ať bude jakýkoliv, bude to správně, protože z hlubin vašeho nitra se uvolní to, co je v dané chvíli potřeba. Tato energie následně rozhýbe události v novém roce. Je dobré tento den a den před tím prožít aktivně, s nějakým záměrem.
Jinak se na přelomu roku budou objevovat časté nehody, rozepře, hádky, rvačky, výbuchy, demonstrace a je možné, že se ve světě objeví nějaké přírodní katastrofy. Tato energie se děje uvnitř nás, ale i kolem nás.
Jaký bude rok 2014? Je to změna, pohyb vpřed a čeká nás hodně výzev, které budou iniciovat právě probuzené kroky k vývoji.
Pokud chcete vědět více, pak 15.1.2014 v Hradci Králové budu mluvit o celém roce 2014. (kompletní info v sekci přednášky www.astrologiepetranel.cz)
S láskou Petra Nel Smolová
www.astrologiepetranel.cz
 

—————

Zpět