Horoskop na období od 6.1.2014 do 12.1.2014 DOZRÁVÁNÍ. Co si nedovolím projevit?

06.01.2014 20:20
 Velká T-kvadratura se uvolňuje. Zůstává dynamický aspekt mezi Marsem a Jupiterem, který podporuje plýtvání a propadání slabostem charakteru.
Slunce v opozici na Jupitera symbolizuje zveličování a sklony k přehánění. Nevidíme život objektivně. Co je příznivé, že retrográdní Venuše se dostane do konjunkce se Sluncem. Tento týden budou velmi aktuální vztahy, hodnoty, peníze a radosti. Tím, že je Venuše retrográdní, znamená, že se zde přepisuje, přehodnocuje, uvědomuje se, že láska, hodnoty, peníze a radost mají jinou podstatu, než jste si mysleli. Venuše v Kozorohu je přísná, náročná, studená a velmi morální. Venuše v tomto znamení svým způsobem „trpí“. Veselost, spontánnost je zde velmi omezena povinnostmi, zodpovědností a morálkou. Zde se Venuše nemůže projevit ve své síle, zároveň na druhé straně zde Venuše zraje, stává se moudrou, láskyplnou a především stabilní.
Procházíme velmi důležitým obdobím zrání lásky a hodnot. Vztahy až do začátku února mohou stagnovat, nemůžete dopředu a ani odejít. Je to tak v naprostém pořádku. Můžete si uvědomit novou úroveň lásky, vztahů a hloubky citů. Opustíte, co se má a jak se to má žít.
Zodpovíte si, co ve skutečnosti chcete žít. Jen budete muset ještě chvilku vydržet, než se to bude moci dát do hmoty. Venuše je do 31.1. retrográdní a do této doby působí zvnitřněně, uvnitř nás, nemůže se projevit ven. Niterná přehodnocování, zrání a silná uvědomění, která bortí starou krystalizaci hodnot, lásky a forem partnerství přinesou rozpady partnerství tam, kde se to již dále nemůže pohnout, vztah se rozpadne. Na druhé straně vzniknou partnerství tam, kde byste je nečekali.
Vzniknou partnerství, která budou dlouholetá, pevná, hluboká, obohacující a velmi vážená.
Stejný proces bude probíhat v našich hodnotách. Jednoduše překročíme staré formy. To, co již nestojí na naší vnitřní pravdě, padne, a tím projevíme své skutečné potřeby. Chceme žít jinak, než nám bylo předkládáno. Mladí lidé si nedělají tolik starostí, co na to řeknou druzí, když žijí jinak, než přikazuje společenská norma. Ale lidé středního věku a výše se ještě příliš nechávají omezovat postojem: Co na to řeknou druzí, jak budeme vypadat? Ještě nejstarší generace má hluboce zakořeněné tyto postoje a „tlačí“ na mladší generace, aby tyto staré pořádky byly udrženy.
Přiznejte si, jak je pro vás těžké svým rodičům říci pravdu, čemu věříte, co chcete nebo již „tajně“ žijete, a jak je těžké odmítnout jejich pravidla. O čem se bojíte s druhými mluvit? O svých nových hodnotách, víře, vnímání a svých vizích.
Leden je zde na to, abyste si toto vše ujasnili a v roce 2014 přijali pohyb vpřed. Kdy jindy než v tomto roce jít s pravdou ven?! Utajování a zamlčování již není umožněno. Okolnosti života vám nedají pokoj, pokud nepřijmete výzvu žít pravdu svého duchovního srdce.
Přeji vám láskyplný týden. Petra Nel Smolová
www.astrologiepetranel.cz
 

—————

Zpět