Horoskop od 7.5.do 12.5.2013

09.05.2013 19:15

 

Slunce se odpoutalo od Saturna a vytváří konjunkci s Marsem, Merkurem a s Mínusovým uzlem. Tato konjunkce symbolizuje vytrvalost, pracovitost, houževnatost, živost, komunikativnost, zhmotňování a lpění. V této době se objevují vzorce a situace, které kopírují minulost a je načase je spatřit a opustit. Energie Býka jde vždy přes tělo a hmotu, zvyklosti a neměnnost. Můžete mít pocit, že vše jde tak ztuha a pomalu. Býk je těžkopádný, chybí mu pružnost a lehkost. Právě Mars alespoň dodá dostatek energie a vytrvalosti. Na druhé straně je ale vše konstruktivní, praktické a stabilní.

Mínusový uzel – Dračí ocas – ukazuje, že je potřeba opustit lpění a udělat změnu. Když vše necháte stále na jednom místě, usadí se pod tím špína, objeví se pavučiny a začíná tam rej pro různý hmyz a parazity. Když s věcmi hýbnete, posunete, pak objevíte, kolik špíny se vytvořilo pod věcí, se kterou jste nehýbali. I když věci jen posunete, vytvoříte novou energii, pročistíte prostor a zničíte parazity.
Stejně tak je to i uvnitř nás. Když změníte postoj na stále se opakující situaci, vytvoříte změnu. Když změníte reakci, změníte i své okolí. Vzhledem k tomu, že na Dračím ocasu je v konjunkci kromě Slunce i Mars a Merkur, pak se má změnit i čin, vůle, chtění a myšlení. V této době je velmi dobrá příležitost prohlédnout a pochopit, proč se stále opakují stejné situace a problémy. Příznivý aspekt od Pluta podporuje transformaci, hloubku pochopení a sílu k přerodu.

10.5. nastává novoluní na sabiánském symbolu, který značí působení duchovních sil, aby mohlo být prohlédnuto, uviděno, pochopeno a změněno. V tomto týdnu je z božské Moci podporován vývojový krok, posunutí se. Jedinec, který učinil vývojový krok, by měl hledat „znamení“ božské Moci – potvrzující jeho pokrok. Podporován je ten, kdo na sobě pracuje. Ten, kdo zatím „spí“, bude popostrčen k prohloubení nespokojenosti, aby byl více motivován k probuzení.

 

Úterý
7.5.2013
Luna v Beranu dodává rozhodnost, nadšení a více aktivity. Tento den je plný akce, optimismu a potřebě douzavírat. Luna se přibližuje ke Slunci, to jest ubývající měsíc a nás tato situace vždy vede k potřebě dotáhnout vše do konce, dodělat resty. Luna s Jupiterm symbolizuje pocitově příjemný a naplněný den. 

 

Středa
8.5.2013
Po 11 hodině Luna vstupuje do znamení Býka. Den před novoluním. Objeví se více lenosti, pomalosti a požitkářství. Býčí energie je již moc a mohou se objevit problémy na těle. Vše, co je oslabené, se může nyní projevit, především únava. Dnes dejte přednost klidu, odpočinku, meditaci, hudbě a vodě. 

 

Čtvrtek
9.5.2013
Je to velmi silný a plodný den, plný moudrosti, pocitu naplnění a celistvosti, poznání svých plodů.
Noc ze čtvrtku na pátek je velmi silná díky novoluní. Ve významu sabiánského symbolu může projít během noci „živý sen“, který přinese „božské znamení“. 

 

Pátek
10.5.2013
Novoluní (1hodina 25 min)v Býku je na sabiánském symbolu: „Po nebi se táhnou oblaka, co vypadají jako křídla.“ Být si vědom působení duchovních sil. Uzavírá se proces, během kterého se jedinec stal pevnějším ve své původní přirozenosti – přijetím POŽEHNÁNÍ nadpřirozených sil.
Počátek. 

 

Sobota
11.5.2013
Luna v Blížencích přináší lehkost, hravost, hovornost a volnost. Jen opatrně na zmatky a nepozornost. Udržujte si svou mysl optimistickou. Mysl dostává příliš velký vliv: mezi láskou a rozumem vždy vyhraje rozum. O všem se moc přemýšlí. 

 

Neděle
12.5.2013
Luna v konjunkci s Jupiterem ukazuje na pohodový den, plný komunikace a zážitků. Dnešní den je vhodný na výlety a setkání s přáteli.

 

 

Přeji vám požehnaný týden. Nel

www.astrologiepetranel.cz

—————

Zpět