Jennifer Hofmann - Temná noc srdce a mysli

01.05.2012 18:20

 

Jennifer Hoffman

Všichni znají  obrat ,,temná noc duše”, jenž popisuje  okamžik v lidském životě, kdy všechno vypadá bledě a beznadějně. Zažíváme to, když se stane nějaká událost, na niž dle svého mínění nemáme žádný vliv a všechno v našem životě se změní. Mám však pocit, že formulace ,,temná noc duše” je nesprávná, protože duše nemá žádné temné noci, ta ví naprosto přesně, co se děje a jen čeká, až se my otevřeme klidu a míru, poznání a přeměně, již nám nabízí.

,,Temná noc duše” je ve skutečnosti krizí srdce a mysli, jejímž klíčovým strůjcem je právě duše. Srdce a mysl jsou na jedné úrovni vědomí, duše odpovídá na naši žádost o pozvednutí na vyšší úroveň, a tu se nacházíme na neznámém temném místě odpojení a obav. Náhle nejsme již schopni se spojit se svými ,,starými” způsoby a ještě nejsme úplně na té energetické frekvenci, která nás má dovést na novou úroveň. Nacházíme se v propasti ,,nevědění”, která – pokud nemáme silné pouto s vyššími úrovněmi své bytosti – je vskutku velmi temná.  Jsme na vědomé úrovni uvědomění a jsme žádáni, abychom postoupili k osvícenosti.

Je na čase propustit přesvědčení, že vědomí (tak, jak je známe) je vyšším stavem existence, a měli bychom se přestat považovat za ,,vědomé” v každém aspektu svého života. To, čeho jsme si vědomi, je to, co si uvědomujeme, čemu věnujeme pozornost, co energeticky posilujeme, a co je vytvářeno v naší realitě v přítomném okamžiku.Budeme-li více ,,vědomí”, nepomůže nám to se vymanit z temné noci mysli a srdce, protože bez odpovídajícího posunu do osvícenosti budeme jednoduše nadále stále znovu  vytvářet tytéž situace. Odehrává se energetický cyklus, jehož vyřešení se objeví ve chvíli, kdy se  rozhodneme vystoupit ven z koloběhu strachu a vkročit do nové energetické frekvence. To je změna uvědomělosti, povědomí, nikoliv změna ,,vědomí”.

Za temných nocí mysli a srdce se ptáme: ,,Proč se to děje zrovna mně?”, ačkoliv správná otázka zní: ,,Kde je mé vědomé uvědomění?” Pak jsme schopni zvládnout změny a posuny, a mnohé z nich jsou nepatrné, které vytvoří to pravé spojení s  vyššími úrovněmi naší bytosti, které nás dovede od uvědomělosti k osvícenosti.

Jestliže jsme ochotni vystoupit z propasti temnoty, pak díky ochotě změnit své uvědomění povznášíme své vědomí na nové úrovně, stoupáme vzhůru po frekvenční spirále, abychom vytvořili mnohem působivější a více naplňující reality, které budou zrcadlit příslib světla přicházející od vyšších úrovní naší bytosti.

Copyright ©2012 Jennifer Hoffman & Enlightening Life OmniMedia, Inc. www.urielheals.com

(Reprodukce českého překladu v nezkrácené podobě je povolena pro jakékoliv médium, pokud je připojen odkaz na původní zdroj a tato poznámka – pro www.reiki-centrumpraha.cz přeložila Lucka K.) 25. 04. 2012

—————

Zpět