Květen- měsíc lásky

02.05.2014 20:22

ZUZANA SOUKUPOVÁ

Podle celosvětové tradice je květen označován za měsíc lásky. Zamysleli jste se někdy skutečně hlouběji, nad významem tohoto slova? Měli jste to požehnání vyšších sfér, že jste opravdovou lásku zažili? A co je to vlastně láska?

Zkusme se podívat na význam tohoto slova z různých hledisek… Podle teorie kvantové fyziky je láska soudržnost, afinita, určitý frekvenční most. Pokud toto vysvětlení vašim uším nezní příliš romanticky, vzpomeňte si na chvíli, kdy jste byli skutečně ochotni obětovat vše, jen abyste milovanou osobu (partner, dítě, přítel.) zachránili. Většina lidí si bohužel plete termín „láska“ s emoční podmínečnou energií… např. „budu tě milovat, pokud…..“.  

Láska je však nesmírná moc, síla, kdy jsme ochotni kvůli tomu, jehož skutečně milujeme, skočit i do ohně, spadnout do propasti, zdolat nejvyšší vrchol – a to jen proto, abychom ho zachránili. Láska je největší síla vesmíru dlící v srdcích těch jedinečných osob, které se ji nebojí projevit, ač jsou někdy označováni za pošetilé či bláhové.

Ano, je to právě síla lásky, která tvoří vesmíry stejně jako hluboké vztahy mezi partnery, rodiči a dětmi. Této síle nic neodolá a je-li použita s očištěným a rozšířeným vědomím, je nepřekonatelná. Její formy jsou různé – mateřská láska, partnerská láska,  přísná láska, bezpodmínečná láska, vesmírná láska… Ale její účinky  jsou vždy stejné – rozsévá požehnání.

(Reprodukce textu tohoto článku, jenž je autorským vlastnictvím majitelky těchto webových stránek Zuzany Soukupové, je povolena pro jakékoliv médium pouze v nezkrácené podobě, a pokud je připojen aktivní odkaz na https://www.reiki-centrumpraha.cz) 30. 4. 2014

—————

Zpět