Nevyčíslitelná rada pro vztahy - Teal Scott

19.10.2013 18:02
 
Ahojte všichni , tento týden jsem byla požádána , abych mluvila o vztazích .
 
Lidé se mě ptají na nejlepší radu pro dobrý vztah. Takže dnes se s Vámi o ni podělím . Všichni jsme potencionální energie . Takže je dobré rozpoznat potencionál , který je v někom nebo něčem . Problém nastává , když se s někým rozhodneme vstoupit do vztahu založeném na potenciálu a ne toho co ve skutečnosti je . Okolí vám vtloukají do hlav , že hrdinové a hrdinky v partnerstvích jsou ti partneři a manželé , kteří vidí potenciál ve svých druzích i když ho nevidí v sobě samých. Vaše okolí by chtělo , abyste věřili , že tito partneři a manželé , jsou tou pravou příčinou , proč " to dokázali " . To ale není přesné vnímání .
 
Tyto manželky nejsou zamilované do toho , čímž se jejich druzi mohou stát . Oni jsou ve skutečnosti zamilované do toho , čím osoba je . Zde je příklad : možná jste viděli film , který se jmenuje Zakletý v čase. Tak mě rozplakal že se nemohla ani pořádně vidět . Společnost by byla ráda , abyste si mysleli , že Claire je hrdinka , protože zůstává po Henryho boku přesto , jak těžké je být vdaná za někoho , kdo zmizí ( někdy i na více týdnů ) před jejíma očima a často v nejnevhodnějších momentech . Vaše okolí by chtělo , abyste si mysleli , že po jeho boku zůstává kvůli možnosti , že někdo dokáže vyléčit genetickou poruchu , která způsobuje , že spontánně cestuje v čase. Ale toto není ten případ . Jediný důvod , proč se Claire s Henrym nerozvedla je , že i přesto , jak náročné je zůstávat sama bez jakéhokoliv varování , do Henryho se zamilovala pro to , kým a čím je ; cestovatel v čase.
 
Zamilovala se do toho kdo on je a čím je . Takové příběhy vidíme během Olympiády stále . Manželé , partneři nebo příbuzní , kteří věřili v atleta i když on sám v sebe nevěřil a teď má zlatou medaili . Společnost by chtěla abyste si mysleli , že jeho nejbližší při něm zůstaly kvůli jejich víře v jeho schopnosti vyhrát , nebo získat tu zlatou medaili i když ji neměl , ale toto také není ten případ . Pravdou je , že i když věřili , že jednoho dne může tu medaili získat , ve skutečnosti atleta měli rádi už tehdy a takového , jakým byl . Pokud bychom zůstali u příkladu , šťastné manželky atletů do nich nejsou zamilované pro potenciál , že jednoho dne vyhrají zlatou medaili . Milují je pro jejich odhodlání a ambice a to , jak jdou za naplněním svého snu . Ať už se zlatou medailí nebo bez ní , takoví jsou . Takže jejich manželky mohou být šťastné tady a teď nezávisle na tom , zda se sny o zlaté medaile splní nebo ne. Jediný způsob , jakým vztah vůbec může přinášet radost je , pokud vaše láska k někomu tady a teď , převažuje jakýkoliv příslib , čímž se jednou mohou stát . A jediný způsob , jak vztah může fungovat dlouhodobě je , pokud milujete osobu takovou , jakou je právě teď . Jinými slovy , pokud byste zamrzly v čase a nikdy by se na nich nic nezměnilo , místo toho co Vám řekli že by se mohly stát , nebo dokud si myslíte že by se mohly stát nebo být .
 
Náš problém je , že začínáme náš vztah založeným na budoucnosti. Na potencionálně někoho , místo toho kým je . Takže na začátku cítíme velký příslib vůči naší budoucnosti , těšíme se na ni. A příslib lepší budoucnosti způsobuje , že náš současný život je radostnější . Ale dříve či později si začneme uvědomovat , kde skutečně jsme . A když se díváme kde jsme , tak cítíme nedostatky té osoby se kterou bychom chtěli vlastně být a místo toto jsme s osobou se kterou nechceme být . S kým jsme si mysleli že chceme být , založeném na té možnosti , kým by mohly být jednoho dne . Jinými slovy se naše iluze rozpadají Toto platí speciálně tehdy, když se zamilujeme do někoho , kdo je typ člověka co " prodává duhu "
 
Abych vám vysvětlila , koho tím myslím , dám vám příklad plný metafor . " Prodavač dužin " jsou lidé , kteří se nemají rádi takoví , jací jsou ; mají se rádi pouze pro to, čím se mohou jednoho dne stát . Je to , jakoby jejich hodnota byla na druhé straně duhy . Ve skutečnosti v sebe opravdu nevěří . A po letech honění se za hrncem plným zlata na konci duhy a žádným výsledkem nakonec už vůbec nevěří , že ho vůbec kdy mohou dosáhnout. Takže požádají Vás , abyste za ně věřili , že to můžete pro ně dosáhnout . Zaprodávají vás myšlence , že na druhé straně duhy je hrnec plný zlata . Slibují vám všechno možné v co ani sami nevěří , že to mohou dosáhnout ; protože přesvědčí sami sebe , že s vaší podporou a vírou v nich , nakonec mohou být schopni dosáhnout na konec duhy a vychutnat si hrnec zlata , který je tam čeká .
 
Na chvíli i vy můžete okusit vzrušení z honičky . Na chvíli i vy uvěříte , že na konci duhy se nachází hrnec plný zlata . Ale ve skutečnosti jste s nimi ve vztahu pro hrnec zlata na druhém konci duhy . A když si začnete uvědomovat , že konec duhy začíná vzdalovat a vzdalovat , nakonec zjistíte , že se vám moc nelíbí , kde se nacházíte . Začnete pochybovat , zda se na tom konci duhy vůbec nějaký hrnec plný zlata vůbec je . A pak se stane něco vtipné : obviníte je za to . Nejenže je za to obviníte , ale také za to potrestat. Nejenže je za to potrestal , oni za to potrestají vás. Stanou se velmi rozhněvaní ( a sebedestruktivní ) a budou se snažit přesvědčit vás , že jste je zradili . Zahanbí vás a obviní , až si začnete myslet , že jste špatná osoba , protože jste ztratili víru snažit se dál. Nakonec se sami začnete považovat za hloupých a opravdu se začnete cítit jako špatná osoba , protože jste se přestali snažit o splnění snu io nich a vztah skončí . Nebo ještě hůře , zůstaneme v mizerném vztahu oboustranného trestání a nespokojenosti po zbytek našeho života a zemřeme na nějakou chorobu , která se na našem těle projevila jako důsledek toho všeho .
 
Toto děláme ve vztazích po tom, co se nám začnou hroutit iluze . Nejdříve je obviníme za tu iluzi , pak je obviníme za to že se ta iluze rozpadá . Trestáme je za to , že nedodrželi to , co nám slíbili , že se stanou , nebo čím jsme my chtěli , aby se staly . Tato chyba ve vztazích je obzvlášť rozšířená , protože naše okolí nám říká , že není vhodné mít na partnera nějaké nároky. Když říkám že společnost Vás přesvědčuje že chtění určitých věcí po partnerovi je nevhodné , co tím myslím je , že společnost Vám říká že je nevhodné chtít od partnera věci jako například fyzická krása nebo finanční podpora .
 
Tak Vám dám velmi stereotypní příklady toho jak to funguje :
 
Scénář č. . 1 Je žena , která chce být s mužem , který má hodně peněz . Ona miluje pocit , že je o ni postaráno a že je s někým úspěšným . Ale společnost jí říká , že toto je povrchní a proto je to nevhodná touha . Společnost ji nazývá Zlatokopky . Takže se o bohatého muže přestane snažit. Namísto toho se spokojí s muži , kteří nemají žádné peníze , ale kteří jí slíbí , že jejich vydělají a budou ji finančně zajišťovat . Spokojí se s mužem , kteří jí prodal duhu . Neuvědomuje si , že tito muži by ve skutečnosti upřednostňovány peníze, pokud by byli odkázáni sami na sebe . Namísto toho se nyní snaží vydělat peníze ... pro ni. Nakonec zjistí , že to nikam nevede , protože motivace nepochází přirozeně od nich ; pochází výhradně od ní . Začne se cítit oklamána . Začne si ventilovat své zklamání z nich a ztratí v nich víru A ti muži se začnou cítit rozhořčení protože si uvědomí , že ona je nemiluje pro to , kým jsou tady a teď , " ona je chce jen pro peníze " .
 
Ve skutečnosti toto není ten případ , ona se jen zamilovala do možnosti toho, kým by oni mohli jednoho dne stát namísto toho , kým jsou . A ona stále touží po tom , po kom touží ( což shodou okolností je bohatý muž ) .
 
Scénář č. . 2 Je muž , který touží po ženě fyzicky krásné . Miluje ten pocit motýlků v žaludku , když je v její blízkosti . Miluje ten pocit ocenění od ostatních mužů za to , že je s takovou nádhernou ženou . Ale společnost říká , že toto je nevhodná touha . Společnost mu nadává do " sobce " nebo " misogynie " . Takže on se už neusiluje o atraktivní ženu . Namísto toho se spokojí s ženami , které jsou vcelku atraktivní , ale které nepovažuje za nádherné . Takže teď tráví čas tím , že se ji snaží přesvědčit , aby začala cvičit nebo aby si nechala udělat účes . Zjistí , že pozoruje jiné ženy , které považuje za nádherné , iv přítomnosti své partnerky a na oplátku se ona cítí neocenená a ošklivá . On se zaregistruje na pornografické webové stránky , protože už necítí sexuální touhu vůči ženě , se kterou má být v dlouhodobém partnerském vztahu . Je nespokojený . Začíná si ventilovat svou frustraci z ní. A ona se začne cítit rozhořčená . Začne si připadat bezcenná , protože není dost hezká . Co není pravda .
 
Je to jen o tom , že on se zamiloval do potenciálu toho , jaká pěkná by jednou mohla být a ne do toho , jak opravdu vypadá nyní . A stále chce , co chce (což je naprostou náhodou fyzicky nádherná žena ) .
 
Tento vzorec obvykle vidíme u lidí , kteří " mají problémy " .
 
Vstoupíme s nimi do vztahu , nebo s nimi zůstaneme kvůli příslibu , že jednoho dne nás přestanou bít .
 
Zůstáváme s nimi ve vztahu na základě možnosti , že jednoho dne přestanou s drogami .
 
Zůstáváme s nimi ve vztahu na základě možnosti , že jednoho dne mohou být šťastní .
 
Ale my jsme se ještě nesmířili s tím že nyní nechceme být ve vztahu s tou osobu , která má tyto problémy . Jediný důvod proč s nimi zůstáváme je kvůli možnosti , že jednoho dne se mohou uzdravit a zbavit těch problémů. Jsme zamilovaní do iluze a ne toho co je.
 
Jelikož se nemůžete přinutit nechtít něco , co chcete , .... je pro Vás nemožné , abyste se přesvědčili nechtít něco co chcete v jiném partnerovi . Když budete toto dělat , tak to je jak odstřihnout se od proudu Vaší expanze Jsou to naše touhy , které pohánějí expanzi tohoto Vesmíru a to je smyslem samotného života. Ale sem tam se tak stává , že ti z nás kteří mají problém jít do vztahu založeném na tom co je , ti z nás kteří jdou do vztahu založeném na možnosti , tak většina z nich si myslí , že je to buď nevhodné chtít to co skutečně chceme , nebo se cítíme , že si ve skutečnosti nezasloužíme to co opravdu chceme . Osoba , se kterou si chcete být osoba, která už dělá to a už je takovou osobou , jakou chcete , předtím , než vstoupila do vašeho života .
 
To je proto že ta touha aby byly tou věcí , pochází přirozeně z jejich nitra , namísto naší touhy po tom , jakých bychom je chtěli mít . Do této pasti nejistoty jednoduše spadneme , když máme nejistoty vůči nám a my samy máme problémy se sebehodnoty . Ti z nás , kteří máme nízké sebevědomí , tak si sami způsobíme KO tím , že se budeme snažit se stát tím , čím nás někdo jiný chce mít místo toho , abychom byli sami sebou a dovolili si být ve vztahu s někým , kdo by nás skutečně miloval pro přesně to kým jsme místo toho , abychom se snažili změnit tak , jak po nás někdo chce .
 
Dobře se podívejte na svého partnera . Pokud by zamrzly v čase a prostoru a až do konce vztahu by byli přesně takoví , jací jsou nyní ( s toutéž povahou , vzezřením a penězi ) , chtěli byste s nimi být ? Nebo nechtěli ? Pokud ne , nemůžete s touto osobou zůstat ve vztahu a být zároveň dlouhodobě šťastní . A nemůžete na ně přenést odpovědnost za vaše štěstí tím , že je budete chtít změnit na to, čím je chcete mít vy .
 
A teď se dobře podívejte na sebe . Pokud byste zamrzly v čase a prostoru a až do konce života byste byli přesně tam , kde jste nyní s přesně stejným vzezřením , prací , množstvím peněz . Stále byste sami sebe milovali ? Pokud ne , pak se musíte naučit jak se máte sami sebe milovat . Tak potom narážíme do reálného rizika , že budeme prodávat duhu , místo toho abychom se prezentovali tak , jakými ve skutečnosti jsme .
 
Zamilujte se to toho co je , ne do toho , co může být. Toto z vás nedělá člověka slabé víry. Stále můžete věřit v někoho ; jen nezakládejte své rozhodnutí být ve vztahu s někým jen na víře. Protože pokud to uděláte , ve skutečnosti svého partnera nemilujete , milujete jen to , čím by se mohly stát . A nečekejte že si budete užívat vztah s kýmkoli , pokud se Vám nelíbí to kým jsou právě nyní . Zamilovali jste se do iluze . Zamilovali jste se do něčeho , co neexistuje . Jediné , co opravdu existuje je nyní . Minulost neexistuje a budoucnost také ne . Nakonec se najdete v přítomnosti a vše , co v souvislosti s vaším partnerem uvidíte , je nedostatek toho , čím chcete , aby byly.
 
Nemůžete sami sebe přesvědčit , že nechcete něco co chcete . Jak jsem již řekla , je to jak se odstřihnout od proudu vlastní expanze. Takže to nejlepší , co můžete udělat , je vyjasnit si , proč chcete to , co chcete . Přijít na to vám pomůže přiblížit se k vašim skutečným touhám a blíže k manifestaci určité touhy , kterou jste vyjádřili .
 
Nezávisle od toho, co vám společnost říká , je v pořádku chtít od partnera to , co chcete . Je vhodné chtít od partnera cokoliv co jen chcete a pokud Vám někdo říká něco jiného , je to proto , že jsou nejistí vzhledem k tomu co chcete vy ; buď nejsou těmi věcmi co chcete , nebo nechtějí , abyste ty věci chtěli , abyste mohly zůstat místo toho s nimi.
 
Většina lidí ve společnosti Vám raději řekne , že byste neměli toužit po tom co toužíte proto , aby si sami o sobě nemysleli nic špatného . A vemte si příklad ode mě . Zamilování se do možnosti dokud by se někdo mohl stát , je recept na vztahovou katastrofu . A přemýšlejte nad tím takto .
 
Nechcete aby Vás někdo miloval pro to , kým byste se mohli stát o nic víc , než by oni chtěli být milováni pro to , čím by se oni mohli stát .
 
Přeji hezký týden
 
Teal Scott
 
https://www.novazem.info/teal-scott-nevycislitelna-rada-pre-vztahy/

—————

Zpět