Partner - nejlepší zrcadlo a zdroj hněvu

10.01.2014 15:39
 
Proč je to tak , že právě ten nejmilejší nám dokáže nejvíce ublížit ? Že právě , když potřebujeme pomoc, dostaneme ránu pod pás ?
 
 
Proto , že láska je nejsilnější cit , který otevírá staré rány , vytahuje na povrch naše staré vzorce myšlení , aby nám umožnil si je vyřešit a více nemuset opakovat stejné chyby, předsudky či hněv vůči někomu .
 
Každému z nás ten nejbližší partner zrcadlí naše " nedostatky " či problémy a většinou to funguje vzájemně - kde mně vadí , že on nic nedělá , jemu vadí , že já do něj stále hustým , že by měl něco dělat . A pokud mně na něm něco vadí, vadí mi to i na mně samotné , ale to už si člověk neuvědomí, neboť má jiný objekt buzerovania :) V takových chvílích je zajímavé, jací jsme strašně s partnerem stejní , jak nám vadí stejné věci a jako se za to jeden do druhého obouváme .
 
Avšak nikdo jiný nemůže za to, jak se my cítíme . Pouze na základě našich vzorců chování, našich získaných programů myšlení a předsudků se nám něco v životě děje . Tyto vzorce si sbíráme odmalička v každodenním životě s našimi nejbližšími . To, co nám dnes vadí na partnerovi jsme si posbírali od všech mužů v našem životě , počínaje otcem a dědečkem , přes bratry a přátel. Ten náš nynější za to vlastně vůbec nemůže , jen nám ukazuje, co se nám kdy na těchto lidech nelíbilo a že je čas si to zpracovat .
 
Mnoho takových vzorců či programů si vytvoříme nevědomky - otec přijde domů z pivka , smrdí za cigaretami, které se nám zhnusit a řekneme si : " Strašně smrdí " . A tak nám postupně chodí do života chlapi , při kterých si znovu opakujeme " Strašně smrdí " . Nebo jednou vidíme našeho milovaného otce opilého a řekneme si " Alkohol je špatný nebo Je špatný " , a tak zas máme v životě mužů , o kterých si říkáme " Je špatný " .
 
A vždy když se nám něco nelíbí na jiných , nelíbí se nám to ani na sobě . Proto je dobré vše, co se vám na někom nelíbí zpracovat - Přijmout tak jak to je a uvědomit si , že už to nemusíte žít , že se nemusíte nechat tímto pocitem ovládat a začněte k tomu jinak přistupovat. Nebo hledejte metody, které vám pomohou tyto věci odblokovat / vyčistit .
 
My doma pravidelně pracujeme na našich problémech. Stačí, aby si vzájemný problém vyřešil jeden z nás a problém už není. Mnohdy jsou naše staré emoce tak silné, že člověk má pocit, jakoby umřel a znovu se narodil . Celá minulost se najednou změní, tam kde byla bolest je radost a láska . Najednou se ukáže, že jsme vlastně jen všechno špatně pochopili . A je úžasné sledovat , když po řešení nějakého velkého problému svého nejbližšího je z něj úplně nový člověk . Na sobě si to člověk až tak neuvědomí, ale na tom druhém okamžitě. Ihned se na všechno jinak dívá , jinak koná , jinak smýšlí o lidem , nové nápady, nový pohled na svět, přístupný novým řešením a ta řešení na nějaké situace jsou tu hned . A samozřejmě skvělé pro oba , takové, které nás oba tlačí vpřed mílovými kroky .
 
Jsem šťastná, že vím , proč má můj partner občas tak štve :) Proto, abych si precítila věci , které je třeba změnit , které vnitřně chci změnit , protože mě brzdí . Jenže kdyby mě s těmi věcem neměl kdo štvát , tak bych si to nikdy neuvědomila a celý život bych neměla příležitost posunout se vpřed . Nikdo jiný nemůže za to jak se cítíme , za to můžeme jen my sami . Ti ostatní nám jen ukazují, že je na čase některé naše zvyky, pohledy na svět či názory nadobro pohřbít a nahradit je novým směrováním a radostí ze života . A za každé takové směrování jim patří velké děkuji a ne hněv a nenávist .
 
 
 
Převzato z : evoluce - vedomia.me

—————

Zpět