Pocity a intuice – Náš navigační přístroj

18.01.2014 18:47
Do tématu fungování našeho těla a mysli neodmyslitelně patří i téma našeho osobního navigačního přístroje . Jak zjistíme, že je něco pro nás vhodné nebo naopak nevhodné ? Jak si v celém životě vybírat to nejlepší pro nás v dané chvíli ? Jak se ujistíme , že neděláme " chybu " ?
Naší nejlepší a nejjistější orientací je naše intuice a naše pocity . Intuice - naše vyšší já vždy ví, co je pro nás nejvhodnější . Horší však je, že stále velká většina z nás dospělých ji už neumí vůbec používat . Od malička nám přece vždycky někdo říkal, co máme dělat, takže často vůbec nevíme, co chceme opravdu my sami a jak to máme vlastně zjistit, co je pro nás nejlepší a co nám tedy chce ta naše intuice říct?
Proto bych vám ráda popsala jednoduchý návod , jak komunikovat sám se sebou v každé možné situaci - ať už se rozhodujete mezi novými pracemi, mezi tím, co máte jíst nebo se budete v našem seriálu rozhodovat , jakou očistu nebo změnu života byste chtěli či měli podstoupit - tento způsob vám určitě pomůže :
Sedněte si někde do ticha , kde nebudete rušeni, narovnejte záda a během celého procesu se usmívejte . I když budete mít těžké období a budete se usmívat tak trochu násilím , udělejte to , velmi vám to pomůže naladit se na lepší " vlnu " . Zavřete oči a párkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a popřejte si , že chcete dosáhnout toto " Mám ideální řešení pro mou situaci " . A pak si položte otázku , na kterou chcete odpověď . Např . " Mám si dát jablko nebo mrkev ? Mám vzít tu novou práci? Mám použít tento návod ? Mám se zabývat touto myšlenkou ? Mám odcestovat ? Co si mám vybrat? "
Nebo ještě lepší možnost je použít univerzální otázku - " Co je pro mě ideální udělat ? "
A čekejte na první odpověď . Je jedno odkud budete mít pocit , že přišla , zda jste si ji namluvili sami, nebo je to odněkud z vaší hlavy či odjinud. To není podstatné . Co je ale podstatné je , abyste se touto odpovědí řídili . Možná se vám bude zdát zvláštní a začnete nad ní polemizovat , ale je to to nejlepší, co můžete udělat . A pokud přijde odpověď, kterou nevíte, jak máte zrealizovat , ptejte se znovu, jak na to .
Zkuste tento potupu praktikovat co nejčastěji, postupně již budete vědět získat tyto odpovědi mnohem rychleji, možná nebudete muset ani jen oči zavřít . A takovýmto způsobem budete vždy vědět, že jste udělali to nejlepší, co jste mohli , že jste si své rozhodnutí vybrali vědomě .
Dalším skvělým a jedinečným nástrojem naší navigace jsou naše pocity . Pokud se cítíme dobře, jdeme svým správným směrem , budujeme si svůj ideální život a pokud si budujeme svůj ideální život , cítíme se ještě lépe . Pokud jsme dobře naladěni , přitahujeme do života věci, které chceme zažívat , které chceme mít , jak chceme žít a podobně.
Pokud však děláme věci, o kterých nejsme někde uvnitř přesvědčeni, děláme jejich většinou jen proto, že nám někdo řekl, že to tak má být nebo máme pocit, že to udělat MUSÍME , pak se cítíme špatně. A pokud se cítíme špatně, nepřipravujeme si věru půdu pro ideální šťastný život , co na nás zase působí zpětně a my se cítíme ještě horší. Pokud jste nešťastní , často se můžete snažit, kolik jen chcete, ale dostanete vždy něco jiného nebo právě opak toho, co jste chtěli .
Proto pokud máte před sebou nějaké rozhodnutí , snažte se vybírat si takovou možnost , ze které máte zcela dobrý pocit, není tam žádné ALE . Pokud vás žádná možnost hned nenapadne, rozmýšlejte, kombinujte a zkoušejte , co by mohlo fungovat, dokud takovou možnost nenajdete . Můžete použít i výše uvedený postup . Pokud je to věc, která se netýká jen vás, o to více se vždy snažte hledat s druhou osobou ( nebo osobami ) jen takové řešení, se kterým budou všichni bez výhrad spokojeni . Jakmile musí někdo dělat kompromisy , není to dobré ani pro ostatní a dříve či později se něco pokazí .
Tyto návody používejte všude , kde se bude dát, stejně i při našem dalším seriálu - Očista mysli a těla . Vybírejte si pro sebe to , co budete cítit jako nejlepší . Ptejte se sami sebe, zda a co je to pro vás vhodné . Pokud budete mít z něčeho špatný pocit , raději to nedělejte , nemusí to být pro vás vhodné .
napsala
Zuzka Kostolániová
 
Převzato z : https://www.evolucia-vedomia.me/

—————

Zpět