PRÁZDNINY - MIROSLAVA SOUKUPOVÁ

30.06.2014 18:06

Nastává období prázdnin pro děti,  přichází období léta a slunce. Je cítit energie touhy po nových zážitkách a výstupu ze stereotypního denního režimu. V angličtině se toto období označuje jako “svaté dny” – holidays čili „holy (svaté)“ „days (dny)“.

Co představují však prázdniny pro nás - putujících po cestě energeticko-duchovního vzestupu?

Jsou to vzácné okamžiky, kdy máme klid od stínů okolí, od stínů uvolňujících se z našeho nitra či z kolektivního nevědomí. Jsou to chvíle naplnění na všech rovinách – kdy si například sedneme na lavičku při západu slunce, s milovaným, milovanými, či jen tak „sami“ ale o to více si plně vědomi své vnitřní božské jiskry, obklopeni posvátností přítomného okamžiku, vnímajíc tep života uvnitř sebe sama i všude kolem.

Je to čas, kdy jsme pozvednuti nad neustálým koloběhem duality, tedy střídáním takzvaného dobrého a zlého. Jsou to chvíle, kdy vnímáme, že přesahujeme to dobré a že zlé se nás nedotýká a nemá nad námi moc. Období prázdnin tedy pro nás znamená posvátnost přítomného okamžiku naplnění na všech rovinách, okamžik dokonalé harmonie, klidu – ale nikoliv klidu z pohledu běžného lidského pojetí.

Nejedná se ani o jakýsi moment vnějšího dobrodružství, tak jak to často vyžadují lidé, kteří neznají jiný způsob zvýšení energií. Můžeme třeba zůstat na svém obvyklém místě, ale naše nitro a energie kolem nás se naplní novou vzrušující a přitom velmi posvátnou a klidnou atmosférou, spočíváme uvnitř sebe a přesto jsme spojeni s celým životem a světem. Svým vědomím se stáváme součástí surfaře jezdícího na vlnách oceánu, a prožívajícího jedinečnost a sílu okamžiku spojení s oceánem. Jsme součástí romantické chvíle milenců ve svém srubu na horách u jezera. Jsme přítomni při dětském nadšení z nových dobrodružství a překvapení z objevování světa. Jsme mořeplavcem i poutníkem po poušti. Jsme mnichem vykonávajícím své obřady a meditace. Jsme sportovcem zaměřeným na svůj výkon. Jsme zahradníkem milující své rostliny a stromy. Jsme též rozverným turistou uprostřed davu.

Jsme tímto vším a ještě mnohem vice. Jsme součástí života na Zemi a přitom jsme tím, co je za tím, nad tím, i po tom. Takovéto okamžiky jsou pak pro nás vskutku požehnáním a skutečnými prázdniny - “holidays”. Jsou to dny, kdy jsou „prázdné dny“ naplněny na všech rovinách živoucností. Naše nitro zažívá plnost a naplnění, a pokud  se k tomu ještě přidá osobní zkušenost například krásné procházky, výletu či nového zážitku, pak již víme, že jsme jedním z mnoha, a přesto jsme jedineční. Nejsme pak upnutí či fixovaní na hledání vnějšího naplnění.

A co víc, když prožíváme cokoliv pro okolí třeba zdánlivě nepodstatného, naše nitro se ocitá v hlubokých a vícerozměrných stavech, a dokážeme si vychutnat s plností třeba okamžik na lavičce při západu slunce v takové intenzitě, jako někomu jinému nepomůže poskytnout ani ten nejluxusnější zájezd. 
Nechť jsou naše dny tohoto léta naplněny úžasnými zážitky vnitřního prožitku, a nechť jsou doplněny příležitostmi, které potěší i naše lidské já pestrostí života na Zemi.

(Reprodukce textu tohoto článku, jenž je autorským vlastnictvím autorky Mgr. Miroslavy Soukupové a majitelky těchto webových stránek Zuzany Soukupové, je povolena pro jakékoliv médium pouze v nezkrácené podobě, a pokud je připojen aktivní odkaz na https://www.reiki-centrumpraha.cz) 29. 6. 14

—————

Zpět