Srdce , láska, bytí - Apukhe

08.01.2014 20:16

Kdo z nás netouží po lásce ? Chceme dávat, ale i dostávat ? Říkáme , že její máme nepočítaně a přece ... Poslední roky jakoby se roztrhl pytel s párovými , duálními dušemi . Hledají se , čekají jeden na druhého. Když se i najdou a proběhne to nejkrásnější energetické spojení Univerza , často se stává, že je to jen dočasné setkání , protože nejsou připraveni na společné sdílení lekcí, které automaticky nastupují .
 
Dnes bych se podíval na lásku trochu z nadhledu . Dá se to vůbec ? Možná ne, ale alespoň se pokusím . Víme, že láska je dar Boha , Vesmíru . V Bibli je napsáno, že Bůh je láska . Dalo by se rovněž říci, že vše co Bůh stvořil je láska . Zda se díváme na faunu, flóru, vše oplývá nekonečnou krásou, láskou . I člověk je nádherná bytost . Plná krásy a lásky . A přece cítíme, že sice máme lásku v sobě , není ji komu dát , nebo často je naše láska zneužita . Kde je chyba? Co bychom měli udělat, abychom konečně žili tak jako toužíme , byly milovaný a stejně , abychom mohli i někoho milovat ?
 
Nejprve bychom si měli vyjasnit nejzákladnější fakt, že srdce nám funguje jako vysílač ale i přijímač zároveň . To znamená, že co vysíláme , to i přijímáme . Takže pokud vysíláme lásku, můžeme ji přijímat. Pokud jen očekáváme lásku, tehdy nedokážeme vysílat . Takže žádný princ na bílém koni nemůže přijít , když jsme v očekávání. Možná bychom si měli uvědomit, že nejprve se musíme naučit milovat sebe sama . Pokud to nevyzkoušel , nezakusíš , nebudeme mít praktické zkušenosti, tak budeme stále dokola dělat chyby . Jaké ? Přece ty, které jsme přijali už jako děti v dětství, pak v pubertě . Když se podíváme zpět do našich životů zjistíme, kolik nesrovnalostí máme kolem lásky právě v sobě . Dnes již velmi dobře víme, že děti které jsou často nemocné , nemoci mají jen proto, že podvědomě vyžadují od svých rodičů pozornost, lásku. Nechápou jejich jednání , myšlení , emocionální výlevy zda vyzařování přes energie. Proč ? No proto, že dítě už v matčině těle cítí i když nepřemýšlí . Cítí její lásku , ale stejně i její negativní energie . Stejně je to i po narození a první roky , dokud nezačne myslet . To znamená že cítí, podvědomě vyhodnocuje lásku matky, otce , rodiny , okolí. Mám jen jednu otázku . O jakou lásku se zde jedná ? Víte ? Mateřská , otcovská , bez očekávání či s očekáváním, účelová láska rodičů , nebo si myslíte, že za tím vším je čistá bezpodmínečná láska ? Jen se zamysleme jakou lásku nabízíme miminkům a stejně po jaké lásce i my všichni toužíme . Vyhodnoťte si vaše dětství , prociťte a nakonec pokud dokážete , tak odpusťte všem, kteří vám dali jen to co věděli .
 
Dále je to závislost . Naučme se být šťastný sami se sebou . Přijměme se takový jaký jsme . To znamená, pojmenujeme hlavně naše strachy a přijměme je do našich životů. Ne opačně jak to dělávám , že jejich vymezujeme , chceme na ně zapomenout . Pokud nezvládáme vlastní strachy, často očekáváme právě od toho druhého , že nám pomůže. Pokud si nedůvěřujeme , tak to přenášíme do vztahu (někdy podvědomě ) v očekávání, že právě náš partner to za nás udělá , vykompenzuje naše strachy, očekávání , nedůvěry . Nefunguje to tak. Právě proto je tolik rozchodů . Uvědomme si vlastní závislosti , stinné stránky a začněme s nimi pracovat . Jinak budeme stále v jednom kolotoči .
 
V Bibli se píše o tom, že Eva měla být Adamovi pomocnicí . Velmi mnoho žen do dnes jsou nejen pomocnicemi , ale probrali i program služky , sexuálních a jiných forem otrokyň pro manžela, rodinu atd. . Samozřejmě jsou i muži, kteří fungují podobně . Proč ? Nevěří si , nedůvěřují si a vyžadují vědomě či nevědomě oporu od partnera . Je velký rozdíl být oporou a podporou. Když někoho podporujeme , to znamená, že ten člověk ví co chce , umí se postavit na vlastní nohy a potřebuje jen podporu ve všem co dělá . Právě toto napomáhá , aby ten jedinec nadále rostl . Všímáte si , že najednou v tomto kontextu jasně vidět, cítit svobodu , bezpodmínečnost . Žádná nedůvěra , majetnictví , sobectví , ovládání někoho , očekávání , strach, připoutání.
 
Co na závěr říci ? Pracujme na sobě . Přijměme svou stinnou stránku jako přítele , Poučme se a milujme sebe samého nekonečnou láskou bez podmínek . Teprve pak dokážeme milovat druhého pravou láskou a totéž si přitáhneme k sobě . A co dosáhneme ? Poznání . Jaké ? Buddha řekl : " Láska není vztah, ale stav bytí . "
 
 
Pro https://gaia2010.sk/ 5.1.2014 napsal : Ján Bálint Apukhe . Tento článek může být dále šířen , kopírován v nezkrácené , neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely, pokud bude připojena celá tato poznámka is aktivními odkazy . Děkuji za pochopení

—————

Zpět