Svámí Vishwananda - Úryvek z knihy Jen Láska

31.12.2013 18:30
 

 

Všichni obecně dobře víme, že láska pramení ze srdce. To víte všichni, ne? Víme, že naše srdce je uvnitř plné Lásky, ale stejně je pro nás těžké ji vyjádřit a nechat ji projevit. Naše mysl je totiž velmi omezená a plná překážek. Sami se omezujeme vlastními omezeními! Jestliže však víme, že Láska sídlí v našem srdci, proč ji nevoláme? Nechte ji vyjít ven!

Řekněme, že byste za mnou šli na návštěvu, protože ode mě nutně něco potřebujete a víte, že jsem uvnitř v domě. Co uděláte? Zaklepete na dveře a nepřestanete klepat, dokud vám neotevřu. Když tam bude zvonek, budete zvonit na zvonek. Budete obcházel celý dům a budete se snažit najít způsob, jak upoutat mou pozornost. Mám pravdu? Takhle nějak byste to udělali. Kvůli takové touze byste udělali vše.

S Láskou uvnitř vás je to ale úplně stejné. Lidé velmi často říkají: „Ano, chci ji cítit, ale jestli ji neucítím do měsíce, končím!“ Takhle to není. Láska, ať k Bohu nebo ke komukoliv, je prostě láska. Začínáme milovat to, co je nám nejblíže, co vidíme, čeho se můžeme dotknout, a teprve to nás přivede k vyšší Lásce. Velká láska je přítomna, když jsou na začátku vztahu dva lidé do sebe zamilovaní. Láska poroste, pokud ji necháte růst.

Pro lásku k Bohu, kterou máte uvnitř sebe, to platí stejně. Nechte ji projevit. Jak už jsem řekl mnohokrát, musíte se o to stále pokoušet. Božství sídlí uvnitř vašeho srdce. Opravdový chrám nenajdete venku. Nachází se zde, uvnitř vás, tam, kde sídlí Bůh. Opravdový kostel a opravdový chrám je v srdci a všichni o něm víte, ať jste Ho pocítili nebo ne. Vaše mysl ví, že Bůh sídlí ve vašem srdci. Síla mysli je obrovská, o tom velmi dobře víte. Z malého strachu se snadno stane velký. Stejně tak je to s láskou. Pokud víte, že jen maličké místo ve vašem srdci patří Bohu, můžete mu ho přece zvětšit.

A jak také všichni víte, jediná síla Lásky je schopna vše porazit. Chcete-li dosáhnout Boha, použijte Lásku. Dosáhnout se vám Ho podaří jen skrze Lásku. Musí se ale jednat o čistou Lásku. Nemůžete říkat: „Protože jsem navštívil zdejší centrum a ášram, protože jsem byl na Šivarátrí, je má Láska čistá.“ Ne, musíte Lásku vyčistit uvnitř sebe. Musíte trénovat svou mysl, aby si navykla být pozitivní. Je-li vaše mysl pozitivní, víte-li, že uvnitř vašeho srdce je Bůh a budete-li Ho volat, není šance, aby se vám neodhalil.

Sri Swami Vishwananda

Úryvek z knihy Just love / Jen láska

https://swamivishwananda-cz.blogspot.com/

 

—————

Zpět