Teal Scott - Jak snížit hmotnost

26.05.2013 17:04

 

Ahoj všichni.
 
Odpovídám na požadavek, a dělám toto video o obezitě a přibývání. Začnu toto video jednou pravdou. A pravdou je, že je důvod, proč máte nadváhu, v naší společnosti rádi používáme výmluvy například jako "mám pomalý metabolismus", "příliš mnoho jím" nebo "mám to v genech". Ale ani jedna z těchto věcí ve skutečnosti nezpůsobuje obezitu a nadváhu.
 
Nadváha je vnějším odrazem hlubokého vnitřního problému. Tvrdá pravda, které musíme čelit, když se jedná o hubnutí je, že existuje důvod, proč si vaše tělo myslí, že potřebuje váhu, kterou má. Jinak byste ji neměli. Takže je tu důvod, pro který si myslíte, že potřebujete nadváhu.
 
Otázka, kterou se musíte zeptat sami sebe je, "Proč potřebuji takovou váhu? Jaké jsou její pozitivní stránky? "Na chvíli se posaďte s touto otázkou. Nechte odpověď vyplout na povrch. Možná budete překvapeni, jakou odpověď dostanete.
 
Jediný trvalý způsob jak zhubnout, je zjistit, jaká potřeba se schovává pod důvodem, pro který máte nadváhu a propustit tuto potřebu, takže ta už nebude více existovat. Jediný způsob, jak propustit nadváhu, je odhalit a propustit potřebu, která způsobuje toto zvýšení váhy. Kořen věci, který to celé způsobuje. Pokud propustíte tuto potřebu, tělo přestane nabírat váhu, protože pro ni již nebude mít žádné použití.
 
Abych vám to vysvětlila, seznámím vás s pozorováním, které jsem za ty roky pomáhání lidem s obezitou a nadváhou udělala. Každý, koho jsem v životě potkala, a kdo měl nadváhu nebo byl obézní, cítil hlubokou vnitřní potřebu emocionální ochrany. Omlouval si své pocity, a utíkal před nimi. Žil v pevnosti vnitřního světa, a nejistoty. A hodně z nich utíkalo před svými pocity tak dlouho, že si je už ani neuvědomují
 
Důvod pro nadváhu č. 2, je chronické sebe popírání. To přichází ve formě popírání pro sebe samého, toho, co člověk skutečně chce a kdo ve skutečnosti je. A co je ještě důležitější, ve formě popírání toho, po čem člověk touží.
 
Mnoho lidí s nadváhou cítí, že si nezaslouží to, co chtějí. Jejich formou sebe trestání je nedostatek. Odpírají si to, co potřebují a chtějí na základě nějakého principu nebo přesvědčení a cítí takový pocit věčného hladu a nedostatku. Na základě tohoto sebe odpírání, že jejich tělo cítí, že musí šetřit protože bude odmítnuto. A co tělo "šetří" a ukládá, pokud má pocit, že v budoucnu bude hladovět? Tuk.
 
Existuje ještě několik dalších příčin zvýšené váhy a obezity:
 
Pocit, že nejsme v bezpečí.
 
Sebe odmítání.
 
Potřeba ochránit tělo od někoho, nebo něčeho.
 
Pokus vyplnit prázdnotu uvnitř.
 
Pocit, že jsme potlačování a nevyjadřujeme se.
 
Pocit, že nemůžete vyjádřit, kdo ve skutečnosti jste.
 
Hledání lásky a naplnění, ale přitom přesvědčení, že nemůže přijít z vnějšku
 
Používání jídla jako náhrady za pozornost.
 
Neschopnost přiznat sobě nebo druhým, co si člověk skutečně přeje.
 
Cítění tak velkého nedostatku v některé části života, že se ho snažíte vykompenzovat.
 
Být si z někým blízký a být milován / držen, ale cítit se, jako kdyby jste to nedostávali. A tak musíte tento pocit blízkosti nebo pevného objetí simulovat tukem.
 
Oblékání si emocionálního brnění, aby nic nemohlo vejít dovnitř.
 
Potlačování hněvu a rozhořčení.
 
A touha po síle a velikosti, aby vás nikdo nemohl využívat.
 
Propusťte tyto příčiny, které se schovávají za nadváhou a obezitou, a vaše tělo nebude více potřebovat takovou váhu. A všechno ostatní, co uděláte, bude už jen třešeň na dortu.
 
Lidé mají různé výsledky po snědení jídla, protože mají různé vibrační nastavení ohledně jídla a ohledně svého těla. A chci vysvětlit něco, co pozoruji, protože vím vidět svět ve vibracích. Když někoho sledujete, a on si vezme do úst kousek jídla, přičemž jeho myšlenky, jeho přesvědčení je, že toto jídlo je udělá tučnějšími, tak pak se tak stane. Jídlo zároveň miluje i nenávidí. Takže bude přibírat, bez ohledu na to co je, nebo nejí. Ale pokud se setkáte s osobou, která přijímá jídlo ve stavu vděčnosti, nemyslí si, že jídlo ji udělá tučnější, že ta myšlenka se jim do hlavy ani nedostane, tak takový člověk může sníst tři kousky čokoládového koláče, a nezmění se - s ohledem na fyzický vzhled oproti tomu jak byl před tím.
 
Jsou to vaše myšlenky, vaše přesvědčení ohledně nadváhy, které tvoří vše v této realitě. Pokud věříte, že jídlo vás udělá tučnými, pak to tak bude. Pokud nevěříte, že vás udělá tučnými, tak neudělá. Takže vidíte jak jsme "uvěznění" ve vibrací toho, co si myslíme. Takže mi můžete věřit, když vám řeknu, že s metabolismem to nemá nic společného. A klíčem ke ztrátě váhy je zjistit, jak se vzdát zabránili myšlenkám, které vás drží ve vibračním souboji vůči této váze.
 
Je důležité pochopit, že nemůžete sníst jídlo, o kterém si myslíte, že vás udělá tučným a hubnout. Také nemůžete mít myšlenky vztahující se na vaše tělo, že jste tlustí, a zhubnout. To je vibrační rozpor. Odporujte své váze, a ona tu zůstane. Zaměřte se na všechny věci, které nefungovaly, na vše co jste vyzkoušeli, zaměřte se na tuk, který na sobě máte, a dostane se vám toho ještě víc.
 
Odpor je důvod, proč většina diet pořádně nefunguje. Neděláte věci z pohledu lásky a radosti, ale místo toho bojujete proti tuku. Nutíte se do diet, které nechcete dělat, které se obtížně dodržují, končívají s pocitem, že si něco upírá - takže míříte přesně opačným směrem než je radost. A to prostě nemůžete udržet. To zcela anuluje vše dobré, co se spojuje s hubnutím. Jediný důvod, proč chcete zhubnout je, že si myslíte, že vás zhubnutí udělá šťastnými. Takže, pokud vás to co děláte, abyste zhubli, dělá méně šťastnými, jdete přesně opačným směrem, než kterým je hubnutí a štěstí.
 
Můžeme si myslet, že jdeme správnou cestou, ale není tomu tak. Mohu vám odpřísáhnout, že pokud se jedná o váhu, o co víc se snažíte zhubnout, o to horší všechno bude. Nebudete schopni zhubnout, protože - to zoufalství, které cítíte, ta touha, která je tak silně ve vás, ten akutní nedostatek - je odpor. A všechno čemu odporujete, přetrvává.
 
Problém s nadváhou je v tom, že pokud chcete něco, co víte že něco nemáte, a čím více se na to zaměřujete, a čím více to chcete, tím více jste si vědomi své pozice vůči této věci - co je to, jak moc vám to, co chcete, chybí. Takže pokud něco velmi, velmi chcete, jste si vědomi, že to fakt, fakt nemáte, aktivujete tu stranu rovnice, která je pro vás více uvěřitelná. Jinak řečeno, aktivujete tu část rovnice, která už je aktivována, a tou je nedostatek toho, co chcete.
 
Je to pochopitelné - stojíte ve svém životě a díváte se na důkaz, kterým je nedostatek toho, co chcete, v tomto případě zvýšená váha a tak přiživuje tuto stranu rovnice. Zhubnutí je celé jen o opuštění odporu vůči vaší aktuální hmotnosti; je to o nalezení jakéhokoliv způsobu, díky kterému budete moci najít lásku v sobě samém. Hned teď se můžete podívat do zrcadla, a říct si: "Wau, jsem naprosto úžasný. Mám skvělou váhu. "Ale to bude jen lež sobě samému, protože tomu ve skutečnosti nevěříte. Ale můžete se rozhodnout zaměřit se ve smyslu, že věříte, že jste na cestě k úplné lásce se svým tělem tak jak je. Odtud pak můžete pokračovat stále více obrazu těla, se kterým se skutečně identifikujete, které chcete mít.
 
Ale tentokrát to přijde z místa, kde si chcete dovolit sobě samému, abyste dosáhli takový fyzický vzhled, který by se vám líbil, protože se milujete, ne proto, že se nenávidíte. Řeknu to znovu. Skutečné hubnutí je takové, které přichází, protože se milujete a chcete se cítit dobře. Nevychází to z nenáviděná sama sebe, az touhy být jiný. Znovu to opakuji. Celá naše realita, v níž žijeme, je vedlejší produkt vašich myšlenek. A už hodně krát bylo řečeno, že nemůžete nahradit nedostatek nějakou akcí, pokud Vám chybí soustředění. Ale, pokud jde o něco jako vaše tělo, můžete použít akci na zlepšení vašeho myšlení - vibračně.
 
Tím myslím, že můžete každý den dělat malé věci, což způsobí, že se budete cítit vibračně lépe, vzhledem k přibírání. A tím, že to budete dělat, budete zvyšovat své vibrace, což vás pak přivede k více inspirovaným činům. A tyto akce, které podniknete na snížení váhy, pak budou zvyšovat vaše vibrace a měnit váš mentální úhel pohledu na hubnutí, co bude fungovat jako sněhová koule, a zase povede k dalším akcím.
 
Existuje "cyklus bolesti", který se vztahuje na jídlo a na přibírání, a vypadá takto: Víte, věříte, že nějaké jídlo vás udělá tučnými. Ale v tom daném okamžiku je zde potřeba naplnit tu vnitřní prázdnotu, namísto toho abychom v ní žili. Potřeba ji naplnit něčím, díky čemuž se budete cítit uvnitř méně prázdní je silnější, než vaše touha být hubený. A v té chvíli máte konkurující si potřeby. Tak si to dáte do úst, a pak pocítíte tu vinu, která vás táhne ke dnu.
 
Rozumím tomuto procesu. A nejste jediní. Takto se cítí většina lidí s nadváhou. Protože pokud máte nadváhu, a odporujete jí, přitahujete všech možných hubených přátel, kteří mohou jíst cokoli chtějí, a vy jste přesvědčeni, že jste jediný kdo se takto cítí. Ale mohu vám odpřísáhnout, že nejste. Mnoho lidí na této planetě je zaseknutých ve stejném kruhu. A ve skutečnosti, i každý, kdo trpí závislostí na čemkoliv, je ve stejném kruhu. Takže jsme všichni na stejné lodi. Je důležité pochopit, že pokud jde o hubnutí, je důležité být motivován zevnitř, ne zvenčí. Je také důležité vynechat všech ostatních z této rovnice. Je zcela nepodstatné jak někdo zhubl, či na jaké dietě je, že zhubl. Když jde o hubnutí, jste to jen vy sami ze sebou. A vaše zkušenosti nemají nic společného ze zkušenostmi kohokoli jiného.
 
Takže jediné, co musíte udělat, je prozkoumat vaše přesvědčení ohledně toho, jak právě teď uvažujete o přibývání či hubnutí. A jít touto cestou. Všech ostatních vynechejte. Jejich zkušenosti nemají nic společného z vašimi. Takže, přejděme k činům. Je tu problém: Mnoho lidí přejde na těžkou dietu, která navazuje na velmi těžké rutinní cvičení, jako například, jako kdyby ani netrénoval ale posíláme někoho přímo na Mount Everest a očekáváme že ho zdolají. Takhle to nebude fungovat. Protože se musíte vypořádat s velkým množstvím odporu. A pokud jste si už prošli nějakou dietou nebo těžkým cvičebním programem, tak víte, že nic netvoří tolik odporu, jako dělání něčeho, co je nyní za hranicí vašich možností.
 
Cítíte se jako kdybyste se trestaly, cítíte jak se trýznit, a to tvoří ještě více odporu. A tak k tomu příliš. Lidská bytost se táhne tam, kde se cítí dobře. Takže cokoliv, k čemu se příliš nutíte, je neudržitelné, nezůstanete při tom. To je důvod, proč mají lidé JoJo efekt, když vyzkouší novou dietu, když říkají, že už vyzkoušeli snad všechno. Důvod, proč se to vždy vrátí je ten, že lidé se snaží dělat věci, které jsou pro ně příliš těžké z pozice ve které nyní jsou.
 
Takže, cesta jak zvládnout hubnutí, je dělat něco dennodenně, dát si jeden nebo dva cíle na den. To stačí. Cokoli, co dokážete zvládnout, což se zdá dosažitelné. Ne něco, co je mimo vaše schopnosti. Ne vylézt na Mt. Everest, něco malé. Pro některé lidi to může být například "Dnes si dám jablko. Vše ostatní v mém životě zůstane stejné. Půjdu do stejného obchodu, nebudu cvičit celý den, ale přidávám jablko ke své stravě. "Teď, když snědí to jablko, bude to určitý úspěch, a proto se budou cítit dobře. A protože si tuto akci spojí s příjemným pocitem, mnohem lepším než trápením se, budou motivováni.
 
Zahrajte si tuto hru sami ze sebou. Každý den si nastavíte dosažitelný zvětšující se cíl. Dnes to může být například kráčet kolem bloku. Příští týden to může být projít se kolem dvou bloků Pokud budete pokračovat v dělání těchto jednoduchých kroků, dávání si těchto dosažitelných cílů, které vás budou motivovat na cestě k hubnutí, protože s toho máte dobrý pocit, i v průběhu činnosti, i po jejím dosažení. A brzy, váš další cíl bude polka maratonu. Brzy budete stát před zrcadlem, a budete se dívat na přesně tu postavu, kterou chcete aby svět viděl.
 
Co je klíčem, když jde o hubnutí, když přijde na činy. Je to dělání malých, jednoduchých, dosažitelných věcí, které věříte, že vám pomohou zhubnout. Nedělat věci, které působí jako trest, nebo sebetrýznění. prostě dělejte věci, při kterých jste motivováni, a nadšeni. Je úplně jedno, co děláte pro to, abyste zhubli. Jednoduše dělejte věci, při kterých věřitel, že Vám pomůžou Schutt.
 
Jako například odstranění veškerého masa z vaší stravy, odstranění mléčných výrobků z vaší stravy, přidání zeleniny do vaší stravy, přidání ovoce do vaší stravy, přidání zdravých tuků do vaší stravy, jako například kokosové ořechy nebo ořechový olej, odebrání nezdravých tuků z vaší stravy, jako margarín, rostlinné oleje, máslo, používání schodů místo výtahu, trávení času venku, udělat si očistu (detox), nebo začít sportovat.
 
Když přijde na sporty, je důležité abyste dělali něco, co vás baví. To je pointa, když jde o hubnutí a cvičení. Pokud se z cvičení netěšíte, nevydržíte velmi dlouho. A budete se cítit jako kdybyste se trestaly, vždy když to půjdete dělat, takže to co chci abyste udělali, je najít něco co vás baví. Nedělejte to pro cvičení. Cvičení si nechte jen jako příjemný vedlejší účinek toho celého. Možná si vyzkoušíte tenis, a skutečně si ho oblíbíte, takže to, že vedle hraní tenisu i cvičíte, bude jen bonus! To je to, co byste měli hledat, když jde o cvičení. Jinak budete hubnout a sportovat zase z pohledu odporu, namísto pohledu toho, co vás dělá šťastnějšími.
 
Chtěla bych se nějaký čas povenovať rozdílu mezi vaším tělem a vaší myslí. Slibuji, že to zabere jen chvilku, protože to bude něco takového: není rozdíl mezi vaším tělem a myslí. Vaše tělo je přímým odrazem vaší mysli. Vaše realita je přímým odrazem vašich přesvědčeni. Takže pokud dokážete pracovat se svými přesvědčeními a změnit své myšlenky, vaše tělo se musí také změnit. Musíme přestat přistupovat k hubnutí tak, jak jsme k němu přistupovali dosud. Nemůžete být v životě poháněni tím, co nechcete.
 
Takže poučení je, nebojujte proti tomu, co nechcete. Myslete na cokoliv, bez lhaní sám sobě, což vám pomůže smířit se z váhou, kterou nyní máte. A pak, změňte přístup k této váze. Pak můžete směřovat za takovým tělem jaké chcete, děláním věcí, které vás tímto směrem posouvají. Při kterých se cítíte dobře, ze kterých jste nadšeni, které věříte, že budou fungovat. Takže když je provádíte, cítíte, jak vás tyto činy posouvají vpřed. Jednoduše - z těchto činů se budete cítit dobře, a dobrý pocit vás požene k lepším činům, a tak dále, až v jeden den, a ani si to neuvědomíte, bude vaše tělo ztělesněním vaší touhy.
 
Přestaňte se hodnotit na základě názorů, pohledů a ideálů druhých. Většina z nás to dělá, takže rozumím, že to je velmi těžké. Většina z nás tráví většinu času porovnáváním sebe s naším pohledem na ostatních. Ostatních lidí, kteří mají Photoshop
 
Jak můžete pochopit, je to neuvěřitelná sebe nenávist. A nemůžete zhubnout z pohledu sebe nenávisti. Nemůžete nenávidět tuk, snažit se zbavit tuku, protože mu odporujete. A čemukoliv odporujete, přetrvává.
 
Toužím po tom, abyste pochopili, že tělo v kterém jste je naprosto dokonalé. Není na něm nic, co byste potřebovali měnit. Ale zároveň si zasloužíte jakoukoliv postavu, po jaké v tomto životě toužíte. A NIC vám v ní nebrání.
 
Mějte se dobře
 
Teal Scott

—————

Zpět