Umění snít

28.02.2014 20:42

 

“To nebyl sen, to bylo snění. Pomohl jsem ti dosáhnout druhé pozornosti, abys pochopil, že zamýšlení není úkol pro tvůj rozum, ale pro tvoje energetické tělo.

Na tomto stupni ještě nemůžeš pochopit, jaký to má všechno význam, nejen proto, že nemáš dostatečnou energii, ale také proto, že nic nezamýšlíš. Kdybys měl záměr, tvoje energetické tělo by okamžitě pochopilo, že jediný způsob, jak něco zamýšlet, je zaostřit svůj záměr na to, co chceš zamýšlet. Tentokrát jsem záměr za tebe zaostřil já. Zamýšlel jsem, abys dosáhl svého energetického těla.”

“Je tedy cílem snění zamýšlet energetické tělo?” zeptal jsem se, najednou nabit silou jakéhosi podivného uvažování. 
“Jistě by se to dalo říct i tak,” připustil don Juan. “V tomto konkrétním případě, protože hovoříme o první bráně snění, je cílem snění zamýšlet, aby si tvoje energetické tělo uvědomovalo, že usínáš. Nesnaž se k tomu uvědomování nutit. Nech svoje energetické tělo, ať to provede. Zamýšlet něco znamená přát si, aniž by sis přál, dělat něco, aniž bys to dělal.

Přijmi výzvu záměru. Vlož svoje tiché odhodlání bez jediné myšlenky do toho, abys přesvědčil sebe sama, že jsi dosáhl svého energetického těla a že jsi snivec. Když to provedeš, automaticky se dostaneš do pozice, kdy si budeš uvědomovat, že usínáš.”

“Ale jak se můžu přesvědčit, že jsem snivec, když nejsem?”

“Sotva uslyšíš, že máš sám sebe přesvědčit, automaticky zase nasadíš rozum. Jakže prý se máš přesvědčit, že jsi snivec, když víš, že nejsi? Záměr je obojí, je to jak přesvědčování sebe sama, že jsi opravdu snivec, i když jsi ještě nikdy nesnil, i fakt, že jsi přesvědčen.

“Vy chcete říct, že si musím říkat, že jsem snivec, a snažit se tomu sám co nejvíc věřit? Je to tak?”

“Ne, tak to není. Zamýšlení je mnohem jednodušší a současně i nekonečně složitější. Vyžaduje představivost, kázeň a cíl. V tomto případě zamýšlet znamená, že získáš nepopiratelné tělesné poznání, že jsi snivec. Cítíš, že jsi snivec každou buňkou svého těla.”

Carlos Castaneda – Umění snít

Zdroj: https://www.samanismus.estranky.cz/clanky/jak-pracovat-se-zamerem.html

dream

https://cestaduse.wordpress.com/

 

—————

Zpět