Únor nás obrousí jako diamanty

09.02.2014 12:34
Znamení Vodnáře náleží studenému zimnímu vzduchu, který bývá znázorněn jako anděl nebo nějaká kosmická bytost, která vylévá z amfory tekutinu. Spíše než o tekutinu jde ale o éter, vibrace a kosmické vlivy.
 
Vodnář přináší nezištně a velkoryse vědomé poznání a ducha. Témata, která se k Vodnářům hodí, jsou pokrok, reforma, emancipace, nezávislost a svoboda. Ve zvěrokruhu je protipólem Vodnáře znamení Lva, který se soustřeďuje spíše na sebe a své sebevyjádřování. Vodnář se naopak soustředí více na celek a celistvost a přináší tak poznání, rozvoj a vynálezy pro celé lidstvo.
 
Z hlediska psychosomatiky patří k Vodnářům lýtka, kotníky a nervový systém. Chtějí být svobodní, jestliže ale nabudou pocit spoutanosti, mívají potíže s uvedenými částmi těla a v případě nesvobody jsou v napětí, čímž trpí jejich nervový systém.
 
Mezi známé Vodnáře patří například německý dramatik, divadelní teoretik a režisér Bertolt Brecht (1898 - 1956). Dalším známým Vodnářem je francouzský impresionistický maliř Édouard Manet (1832 - 1883), mezi jehož nejznámější díla patří obrazy jako Olympie, Snídaně v trávě, nebo Bar ve Follies-Bergére. V poslední době vynikal mezi Vodnáři 40. prezident Spojených států amerických a hollywoodský herec Ronald Reagan (1911 - 2004), který byl nejen významným představitelem amerického konzervatismu v USA, ale také jeden z vítězů tzv. studené války v tažení proti bývalému Sovětskému svazu. A kdo by neznal nadčasového francouzského spisovatele dobrodružné literatury, který položil základy vědeckofantastické literatury - Jules Verne (1828 - 1905), jenž předpověděl například kosmický výzkum a další vynálezy.
 
A jaké konstelace nám přichystal měsíc se Sluncem ve Vodnáři?
Vodnářské Slunce přinese trochu úlevy od náročných a dokonalých Kozorožích konstelací. Slunce jimi sice nebude zatíženo, avšak náročné a dynamické konstelace budou i nadále pokračovat ve svém kosmickém běhu. Tzn., že nás čeká pokračování výuky s Marsem ve znamení Vah, který po nás bude chtět akce a prosazení ve vztazích, ale třeba také boje. V kontaktu s Plutem a Venuší bude náš výcvik ve vztazích a jistotách i nadále na denním pořádku, a v kontaktu s Uranem se jeví obě konstelace jako dost explozivní. A protože bude do celého scénáře zasazen také Jupiter, tak se témata budou i nadále týkat rodiny, vztahů, jistot a prosazení. Zvláště intenzivně si to mohou užít Kozorozi, Berani, Váhy a Raci.
Naštěstí začne z této hry kolem 26. ledna vystupovat Mars, takže bojovnost může opadat. Kolem 4. února se ale Vodnářské Slunce dostane do kontaktu se Saturnem a tato konstelace bude po nás vyžadovat pozornost v oblasti nezávislosti a Štířího prožívání. Každopádně i v únoru pokračují konstelace, které budou vyžadovat naši pozornost a brousí nás jako diamanty.
 
Dne 31. 1. budeme mít na nebi novoluní a 14. 2. úplněk.
 
Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: Astrolife.czv
 

—————

Zpět