Vzkaz od Michala Kubasy ze Sudislavi

12.01.2013 12:17

 

Zdravím Vás Lidské Bytosti, Přátelé,

 

myslím, že většina z Vás je v klidu a prožívá své, ale občas mi někdo zavolá a ptá se: „Tak, jak je to? Prošli jsme?“, a tak jsem se rozhodl, že Vám napíšu už dnes to, co jsem Vám chtěl stejně napsat zítra J.

Zaprvé:  Mám Vás moc rád

Zadruhé: Upřímně Vás zdravím v novém Čase – nebo také, jak říká Luisa „v roce JEDNA nové galaktické éry“.

 

Jak se věci mají ve „skutečnosti“ nikdo z nás nejsme schopni asi vlastně říct, protože pravděpodobně nic jako „skutečnost“ tak, jak o ní panuje obecná představa, neexistuje. Bytí je totiž neuvěřitelně komplexní jev J. Mohu s Vámi tedy sdílet pouze to, čemu říkám pracovně „Vhled“.

 

Osobně tedy vnímám toto:

Prošli jsme úspěšně obdobím, které bylo pro nás všechny dlouho neznámým územím. Neudály se žádné katastrofy (alespoň ne na celoplanetární úrovni), za což jsem osobně moc rád, protože tak jsme si to i přáli (i když někteří by snad raději nějaký ten katastrofický scénář podle amerických režisérů). Řekl bych, že nejsilnější otřesy se udály v našich nitrech, což je moc dobře, aby se mohlo zrodit něco nového.

 

Připravovali jsme se každý podle svého uvážení a možností. Vnímám, že nyní stojíme ve vstupní síni nového rozměru. Ještě nevíme přesně, co to znamená a jaké možnosti nám to dává. Vím jen, že se ve mně něco významně změnilo. A když se podívám okolo sebe, vnímám ty změny v různé míře i v okolí. Osobně se cítím o 2 tuny lehčí.

 

Je mi celkem jedno, jestli Mayský kalendář poukazuje na rok 1998, 2012 nebo 2035. Klidně by to teoreticky mohlo být i možné, že se někdo třeba i spletl. Tohle všechno je Vesmíru (myslím) celkem jedno. Vzpomínám si, jak se mi v dětství několikrát stalo, že jsem se ráno vzbudil s představou, že jsem zaspal, a tak jsem uháněl do školy, kde jsem zjistil, že jsem přišel o hodinu dříve. Fígl byl v tom, že když jsem tomu věřil, viděl jsem jiný čas i na ostatních hodinách doma i cestou do školy. Takže i kdyby se snad eventuálně jednalo o jakousi „chybu“, která vlastně ani ve Vesmíru neexistuje, množství Bytostí, které směřovalo dlouhodobě svou mysl do konkrétního Času a Prostoru, by i tak přivolalo Vlnu Změny a bránu dalšího Rozměru (stejně tak, jako já tehdy v dětství pana školníka).

Ale osobně hluboce cítím, že jsme to my, kdo jsme v součinnosti s touto vesmírnou Vlnou Změny a reagujeme na ni a ne ona na nás.

 

Vnímám velmi intenzivně, že už se teď několik dní pohybujeme „v té škole“ (v nové úrovni vědomí a vnímání, v nové hustotě, v novém rozměru – ať už to pojmenujeme jakkoli). Prošli jsme dveřmi a teď se rozkoukáváme na chodbě. Každému začíná vyučování někdy jindy, ale podstatné je, že školník už otevřel dveře.

 

Důležité nyní je, jakým způsobem využijeme toto nové prostředí.

ČISTÁ MYSL, ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM, ODKLONIT POZORNOST OD VŠECH MOŽNÝCH TEORIÍ A PROSTĚ ŽÍT

 

Několik postřehů:

toto prostředí je velmi inspirativní – Já osobně cítím teď od začátku roku velkou potřebu Tvořit – a to jinak než doposud.

Zároveň vnímám (zřídka, ale přeci) ještě něco jako turbulence – pozor na nenadálé „nervozity, zlosti a nedorozumění“ jak uvnitř tak okolo sebe – nenechme se unést těmito proudy a záchvěvy.

Osobně mi pomáhá pít hodně vody – a to ne kvůli „pitnému režimu“ – neumím to moc dobře vysvětlit, ale funguje mi to, tak to neřeším – nepotřebuji tolik spát a mám plno síly.

 

Hodně mi teď běhají hlavou tyto myšlenky:

„jen tak se sejít a být“

„nemusíme dělat semináře – nebo alespoň ne tak, jak tomu bylo doposud“

„už toho víme dostatek“ – ve smyslu, že už nepotřebujeme tolik vnější podněty, jako stále více dotýkat se těch vnitřních.

„dozvědět se více o nás samých a o sobě navzájem“

„být k sobě blíž“

„tvořit společně“

„praktický život“

„setí a sázení, žnutí a sklízení“

„mám vás rád“

„jste moje rozšířená rodina“

 

Je mi jedno, jestli píšu správně gramaticky a je mi taky jedno, jestli je to „učesané“. Nechci se u každé věty zastavovat. Chci jen být a plynout.

 

Přišlo mi taky pár řádků uvědomění a napadlo mne je s Vámi sdílet:

Jak se tak probouzím

pomalu procitám

každým dnem víc a víc si vzpomínám

kdo Jsem

 

už vím, že

Král i nuzák

jsem já

pasák i prostitutka

jsem já

má žena i mé děti

jsem já

Mé smutky i má radost

jsem já

má síla i má slabost

jsem já

pitomec Bush i Saddám Husajn

jsem já

 

Každý z nás jsme totiž doopravdy všechno a všichni, takže není na co (ani na koho) si stěžovat J. Vše, co se děje, je dobře. Podstatné je, co a jak děláme my osobně.

 

Máme velkou příležitost změnit věci a to z jediného prostého důvodu: protože to prostě tak chceme.

 

Cítím, že naše úloha (jako Michal a Monika a naše centrum) je možná smysluplná, ale nejsem si tím vždy zcela jist. Někdy pochybuji.

Pokud máme společně tvořit, je pro nás důležité slyšet od Vás, zda Vám naše cesta, naše služba či úloha, něco přináší.

Taky by nám moc pomohlo, kdybyste nám napsali, jak byste si to teď představovali vy – jaká jsou nyní vaše přání, potřeby, sny, vize. Prosím, pište.

 

Dělejte jenom to, co chcete dělat. Nebojte se říct a udělat to, co cítíte – v práci, doma, s přáteli - kdekoli.

 

My se budeme v tomto roce zázraků a realizovaných snů věnovat hodně tématu RODINA, DĚTI a SVOBODNÉ TVOŘENÍ, protože domy je dobré stavět od základů.

 

Připravujeme taky s kamarádem Pepou zajímavý počin, který může být jedním z nástrojů spolutvoření kvalitnějšího a smysluplnějšího prostředí okolo nás i v nás. Těším se na to, až vám toto dítko představíme.

Když se každý zamyslíme, jak můžeme naše okolí vymakat, za chvíli tu bude skutečný ráj.

Některé dosavadní akce budou mít svou přirozenou kontinuitu, jiné se úplně změní dle potřeby Přítomnosti.

Chceme také využívat smysluplně moderní technologie.

Plně se ztotožňuji s Luisou, když říká: „Blízkou budoucnost si představuji tak, že budu okopávat záhony na zahrádce a vedle budu mít zaparkované UFO.“

Proto téma, které vnímám posledního půl roku jako velmi podnětnéé a důležité zároveň a které je pro současnost více než aktuální, je technologie Keshe.

viz: https://www.stream.cz/uservideo/779272-keshe-foundation-propagacni-video

 

Je jen na nás, jak dlouho nebo krátce bude trvat uvedení těchto technologií a možností do každodenního života. Jsem ve spojení s italskou skupinou lidí, kteří se zasloužili o to, aby italská vláda přijala oficiálně tyto technologie i se skupinou lidí, kteří toto téma podporují v ČR. O vývoji tohoto tématu budu průběžně informovat.

 

Luisa vás moc pozdravuje a těší se na jarní setkání, které však bude muset být pravděpodobně krátké, protože byla pozvána do Japonska, aby zde hovořila s architekty o koncepci měst budoucnosti.

 

Doporučení:

- dle možností omezit jídlo, alkohol, drogy,

- věnovat se fyzičce, ať nás ty naše dopravní prostředky ještě dostatečně dlouho vozí bez nehody J

 

Podporuji tímto kandidaturu Táni Fišerové na prezidenta ČR a jdu ji volit. Je mi jedno, že možná nemá šanci – ale jsem vděčný, za to, že se někdo slušný rozhodl kandidovat. Pro mne politika už dlouho neexistuje – ať si tu prasečí hru hrají mezi sebou, ale když se objeví hvězdička, která má potenciál určit nový směr, vždy ji podpořím.

viz: https://www.cestasrdce.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=186&Itemid=63

 

To jsem se teda rozepsal.

Těšíme se na společná setkání a na společné tvoření.

Pište nám své návrhy.

 

S láskou, pokorou a úctou

Michal Kubasa s rodinou

www.cestasrdce.cz

 

 

Dále:

Příjemný rozhovor Igora Chauna s Antonínem Baudyšem jr. o pohledech na současnost.

viz: https://www.youtube.com/watch?v=6iDJx6rSvcg

 

A hlavně: používejme zdravý selský rozum!!!

—————

Zpět