Žijeme v jedné velké iluzi ? - Apukhe

02.11.2013 09:47

Často se píše , mluví v duchovních kruzích , že žijeme ve světě iluzí . Žijeme v mozaice iluzí , programů , iluzorních pravd i lží . Nic není tak , jak si to myslíme ve skutečnosti. Prý všechno je jen iluze , Matrix . Tento článek je můj úhel pohledu na toto téma a tak nemusí korespondovat s vaší pravdou , zkušeností.
 
Co je vlastně iluze? Význam slova " iluze " ve slovníku slovenského jazyka je : klamná představa , mámení , vidina , přelud . Ve Wikipedii jsem našel tuto informaci : Iluze je zkreslený vjem skutečnosti .
 
Dal jsem si otázku . O jakých představách , mámení , vidinách , přeludy se tu píše ? Co je vlastně zkreslený vjem a co skutečnost? Jak se vytváří vlastně iluze? Definovat si to ani já netroufnu , ale za to mi přišly informace , o které se chci s vámi podělit .
 
Od dětství jsme přijímali zákony , prý skutečnosti , pravdy do naší existence , života. Víra v dogmata , víra přes následné životní zkušenosti , víra v podvědomé programy , zákony rodičů , rodiny , národů , národností , náboženství , firem , škol atd. . nás posouvala stále hlouběji do jejich pravd , skutečností . Přijetím tohoto všeho jsme začali postupně ztrácet vlastní svobodu , rozhodování. Každý z nás cítí v sobě nesouhlas s něčím , hledá cestu ven z té mlhy nesouladu , nesvobody .
 
Toužíme , abychom byli milován , přijímán takový jaký jsme , ale zároveň nedokážeme milovat , přijmout sebe samotných takových jaký jsme ve skutečnosti. Proč ? Jen proto protože jsme se zamotali v mlze iluzí tohoto světa , kde nevidíme holou skutečnost o nás . Vlastně neustále hledáme sebe , vlastní štěstí , vlastní lásku. Nacházíme se v mlze iluzí , která nás uvěznil do vlastní nesvobody .
 
Jak se dostaneme z ní ven ? Těžko to říct. Vím jen to , že nikdo nám nepomůže , jedině mi sami s naším chtěním , rozhodnutím. Nikdo nám nemůže dát svobodu tam , kam jsme se uvěznili sami . Je to jen na nás , zda chceme to řešit nebo ne. Jedině až po našem pevném rozhodnutí může přijít pomoc i od duchovního světa .
 
Často mluvíme o dokonalosti člověka . Může být člověk dokonalý ve světě iluzí ? Sotva . Co je vlastně dokonalost pokud to chci pochopit tady a teď? Opět jen další program matrixu , světa iluzí . Jakmile se osvobodíme , najdeme vlastní svobodu zjistíme , že jsme dokonalý takový , jaký jsme . Zkusme jen procítit , kdo jsme a kde jsme v nynější naší přítomnosti a co je součástí naší životní lekce , plánu duše , kterou jsme si sami zvolili před inkarnací .
 
Osobní svoboda nás přivádí k Jednotě , kde se nachází vše , po čem ve skutečnosti toužíme , co hledáme . Přivádí nás k vlastnímu Já , k sobě , k vlastní dokonalosti , kde už není žádná iluze . Chceme se osvobodit z jha iluzí ? Tak nemějme strach čelit skutečným skutečnostem . Přestaňme přivírat oči , srdce v našich životech a začněme žít náš skutečný svobodný život. Jak ? Možná tak , že přestaneme jen snít , že to někdo za nás udělá . Že přijde někdo , nebo něco do našeho života a vyřeší to za nás . To se nestane nikdy ! Sami jsme tvůrci vlastní reality a tak je načase abychom se rozhodli , zda v té naší realitě bude svoboda , nebo nekonečné bludiště iluzí .
 
 
 
Pro https://gaia2010.sk/ 31.10.2013 napsal Ján Bálint Apukhe . Tento článek může být dále šířen , kopírován v nezkrácené , neupravené podobě a pouze pro nekomerční účely , pokud bude připojena celá tato poznámka is aktivními odkazy . Děkuji za pochopení .

—————

Zpět